Semak: Durang jamoani qoniqtirmaydi, g‘alaba kerak
Rossiya Premyer Ligasi beshinchi tur doirasida 16 avgust kuni bo‘lib o‘tgan «Spartak» va «Zenit» jamoalari o‘rtasidagi o‘yin 2:2 hisobida yakunlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sankt-Peterburg klubining bosh murabbiyi Sergey Semak ushbu uchrashuv natijasi haqida fikr bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning himoyadagi o‘yini eng kuchli tomonlari emas, ko‘p oson gollar o‘tkazib yuborilgan.
Ikkinchi taymda taktika o‘zgartirishga harakat qilingan, ammo raqibdan bir o‘yinchi chiqarib yuborilishi rejalashtirilgan rejalarni buzgan. Kamchiliklarga qaramay, kam sonli o‘yinchilar bilan hisobni tenglashtirish yaxshi natija, biroq durang jamoani to‘liq qoniqtirmaydi.
Shuningdek, murabbiy «Lukoyl Arena»da yaratilgan muhit uchun muxlislarga minnatdorlik bildirdi. Ushbu o‘yinda qo‘lga kiritilgan bir ochko «Zenit» uchun mavsumdagi oltinchi ochko bo‘ldi.
Beshta o‘yin natijasida «Zenit» Rossiya chempionatining turnir jadvalida sakkizinchi pog‘onada turibdi.

Куст: Ничья не устраивает Дурана, нужна победа
В матче пятого тура Российской Премьер-Лиги, состоявшемся 16 августа, встречались команды «Спартак» и «Зенит», игра завершилась со счётом 2:2. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер петербургского клуба Сергей Семак высказался о результате этой встречи. По его словам, игра команды в обороне не является их сильной стороной, было пропущено много лёгких голов.
Во втором тайме была предпринята попытка изменить тактику, однако удаление одного из игроков соперника нарушило планы. Несмотря на недостатки, сравнять счёт в меньшинстве — хороший результат, но ничья полностью команду не устраивает.
Также тренер выразил благодарность болельщикам за атмосферу, созданную на «Лукойл Арене». Один заработанный в этой игре очко стал для «Зенита» шестым в сезоне.