O‘zbekiston U-17 terma jamoasi bosh murabbiyi kechagi g‘alabadan so‘ng nimalar dedi?
U-17 Osiyo Kubogi yo‘llanmasi uchun olib borilayotgan muhim bellashuvda O‘zbekiston o‘smirlar terma jamoasi BAA ustidan ishonchli 3:0 hisobida g‘alaba qozondi. Uchrashuvdan so‘ng jamoa bosh murabbiyi Islom Ismoilov o‘z fikrlarini bildirdi.
“Avvalo barcha o‘zbekistonliklarni g‘alaba bilan tabriklayman. Ammo buni oson o‘yin deb bo‘lmaydi. BAA ham Osiyo miqyosida kuchli jamoalardan biri hisoblanadi”, — dedi murabbiy.
Yuqori pressing va kuchli start – natija o‘zini ko‘rsatdi
Islom Ismoilov jamoaning o‘yin oldidagi rejasi haqida shunday dedi:
“BAAni tahlil qilganimizda, ular hujumni boshlashda qiynalishini payqagan edik. Shu sabab, birinchi bo‘limda yuqori pressing bilan maydonning old chizig‘ida faol harakat qildik. Asosiy maqsad — ilk bo‘limda ko‘proq gol urish edi va yigitlar buni uddaladi. Raqibga imkoniyat qoldirmadik, o‘zimiz esa juda ko‘p golli vaziyatlar yaratdik.”
Ikkinchi bo‘limda pasayish – yoshlikka xos xatolar
Mutaxassis o‘yinning ikkinchi qismi haqida ochiq gapirdi:
“3:0 hisobidan keyin, ehtimol yoshlik tufayli, shogirdlarim ruhan erta yutishganday bo‘ldi. Shunga ko‘ra o‘yinda ma’lum pasayish kuzatildi. Bu — o‘z ustida ishlashimiz kerak bo‘lgan jihatlardan biri. Shuningdek, keyingi uchrashuvni ham hisobga olib, tarkibda bir necha rotatsiyalar qildik.”
Turnir – sinov, futbolchilar – mas’uliyatda
Ismoilov turnirning jiddiyligiga to‘xtalar ekan, futbolchilarning jismoniy holati doimiy nazoratda ekanini ta’kidladi:
“Bu turnir oson kechmayapti. Futbolchilarni to‘g‘ri boshqarish, ularni to‘g‘ri vaqtda maydonga tushirish juda muhim. Har bir o‘yinda bolalarimizning holatini sinchiklab tekshirib boryapmiz.”
O‘zbekiston U-17 terma jamoasi kuchli boshlang‘ich, yuqori intizom va hujumkor o‘yin bilan muxlislarni xursand etmoqda. Ammo murabbiy ta’kidlaganidek, barqarorlik — katta yutuq kaliti. Navbatdagi o‘yinlarda ham futbolchilarimizning yuqori kayfiyatda harakat qilishi barchamizni xursand qiladi, degan umiddamiz.

Что сказал главный тренер сборной Узбекистана U-17 после вчерашней победы?
В важном поединке за путевку на Кубок Азии U-17 сборная Узбекистана одержала уверенную победу над ОАЭ со счетом 3:0. После матча главный тренер команды Ислам Исмоилов поделился своими мыслями.
“Прежде всего, поздравляю всех узбеков с победой. Однако это нельзя назвать легкой игрой. ОАЭ также является одной из сильных команд на азиатском уровне”, — сказал тренер.
Высокий прессинг и сильный старт – результат себя показал
Ислам Исмоилов рассказал о плане игры команды:
“Анализируя ОАЭ, мы заметили, что им трудно начинать атаки. Поэтому в первом тайме мы активно действовали на передней линии с высоким прессингом. Основная цель — забить больше голов в первом тайме, и ребята справились с этим. Мы не оставили сопернику шансов, а сами создали много голевых моментов.”
Падение во втором тайме – ошибки, присущие молодости
Специалист откровенно высказался о втором тайме игры:
“После счета 3:0, возможно, из-за молодости, мои подопечные психологически расслабились. В результате в игре наблюдалось определенное падение. Это — один из аспектов, над которым нам нужно работать. Также, учитывая следующий матч, мы провели несколько ротаций в составе.”
Турнир – испытание, футболисты – в ответственности
Исмоилов, говоря о серьезности турнира, подчеркнул, что физическое состояние футболистов находится под постоянным контролем:
“Этот турнир не проходит легко. Правильное управление футболистами, их выход на поле в нужное время очень важно. Мы тщательно проверяем состояние наших ребят в каждой игре.”
Сборная Узбекистана U-17 радует зрителей сильным стартом, высоким дисциплиной и атакующим стилем игры. Однако, как отметил тренер, стабильность — ключ к большим достижениям. Мы надеемся, что в следующих играх наши футболисты будут действовать на высоком уровне, что порадует всех нас.