Angliyaning amaldagi chempioni “Manchester Siti” jamoasi O‘zbekiston milliy terma jamoasining iqtidorli himoyachisi Abduqodir Husanov bilan vaqtincha xayrlashishni rejalashtirmoqda. Bu haqda Thehardtackle nashri xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, manchesterliklar rahbariyati yosh futbolchini ijara asosida boshqa klubga berib, uning muntazam o‘yin amaliyotiga ega bo‘lishi va tajribasini yanada oshirishiga yordam berishni maqsad qilgan.
Abduqodir Husanov jamoa uslubi va talablariga tez moslashganiga qaramay, tarkibdagi kuchli raqobat sababli muntazam ravishda maydonga tushish imkoniyatiga ega bo‘la olmayapti. U joriy mavsum “Siti” safida bor-yo‘g‘i 9 ta o‘yinda ishtirok etdi va so‘nggi beshta o‘yindan beri faqat zaxira o‘rindig‘idan joy olmoqda.
Jamoaning murabbiylar shtabi Husanovning yanada o‘sishi uchun doimiy o‘yin amaliyoti zarur deb hisoblamoqda. Shu sababli klub yozgi transferlar vaqtida uni vaqtinchalik boshqa klubga ijaraga berib turishga qaror qilgan. Biroq, “Manchester Siti” rahbariyati va murabbiylari o‘zbekistonlik futbolchini kelajakda jamoaning muhim a’zosi sifatida ko‘rishda davom etmoqda va uning kelajagiga ishonch bildirmoqda.
Hozirda Angliya Premer-ligasi, shuningdek, Yevropaning boshqa kuchli chempionatlarida ishtirok etuvchi bir qator klublar Abduqodir Husanovga qiziqish bildirmoqda. Ular futbolchining iste’dodini yuqori baholab, uni o‘z tarkiblarining asosiy a’zosiga aylantirishni rejalashtirmoqda.
Eslatib o‘tamiz, Husanov Fransiyaning “Lans” jamoasidan “shaharliklar” tarkibiga qo‘shilgan edi. Angliyaliklar uning transferi uchun 40 million yevro sarflab, uzoq muddatga mo‘ljallangan shartnoma imzolagandi.
Husanovning keyingi manzili qaysi klub bo‘ladi? Bu masala ham muxlislar, ham mutaxassislar diqqat markazida bo‘lib turibdi. Yaqin orada ushbu savolga oydinlik kiritilishi kutilmoqda.
Abduqodir Husanovning “Manchester Siti”dagi faoliyati va uning atrofidagi vaziyatni kuzatishda davom etamiz.

Действующий чемпион Англии команда “Манчестер Сити” планирует временно попрощаться с талантливым защитником сборной Узбекистана Абдуқодиром Хусановым. Об этом сообщает издание Thehardtackle.
Сообщается, что руководство манчестерцев намерено отдать молодого футболиста в аренду в другой клуб, чтобы помочь ему получить регулярную игровую практику и повысить свой опыт.
Несмотря на то, что Абдуқодир Хусанов быстро адаптировался к стилю и требованиям команды, из-за сильной конкуренции в составе он не имеет возможности регулярно выходить на поле. В этом сезоне он принял участие всего в 9 матчах за “Сити” и в последних пяти играх выходил только на замену.
Тренерский штаб команды считает, что для дальнейшего роста Хусанову необходима постоянная игровая практика. Поэтому клуб решил временно отдать его в аренду в другой клуб в период летних трансферов. Однако руководство и тренеры “Манчестер Сити” продолжают видеть узбекского футболиста важным членом команды в будущем и выражают уверенность в его перспективах.
В настоящее время ряд клубов, участвующих в английской Премьер-лиге, а также в других сильных чемпионатах Европы, проявляют интерес к Абдуқодиру Хусанову. Они высоко оценивают талант футболиста и планируют сделать его основным членом своих составов.
Напомним, что Хусанов присоединился к “горожанам” из французского клуба “Ланс”. Англичане потратили 40 миллионов евро на его трансфер и подписали долгосрочный контракт.
Какой клуб станет следующим адресом Хусанов? Этот вопрос остается в центре внимания как болельщиков, так и специалистов. В ближайшее время ожидается прояснение этого вопроса.