O‘zbekiston terma jamoasi va Eronning yetakchi klublaridan biri “Persepolis” safida to‘p surayotgan Oston O‘runov navbatdagi jarohatni oldi. Bu haqda Eronning Varzish3 nashri ma’lum qildi.
25-daqiqada almashtirildi
Eron Pro Ligasining 27-turidan o‘rin olgan “Sepaxon”ga qarshi o‘yinning 25-daqiqasida O‘runov og‘riq his qilgan va maydonni tark etishga majbur bo‘lgan.
Klub tomonidan o‘tkazilgan dastlabki tibbiy tekshiruvlar natijasida unda mushak bo‘shlig‘ida cho‘zilish aniqlangan. Shifokorlar ma’lum qilishicha, futbolchi taxminan 2—3 hafta davomida mashg‘ulotlarga qo‘shila olmaydi.
Termadan avval ham qolgan edi
Ma’lumki, Oston O‘runov avvalroq ham ushbu turdagi jarohat tufayli terma jamoa safida Jahon chempionati saralashida Qirg‘iziston va Eronga qarshi o‘yinlarda qatnashmagan edi.
Bu galgi jarohat ham muxlislar va mutaxassislarda ma’lum xavotir uyg‘otdi.
Iyun oyigacha tiklanishi kutilyapti
Yaxshi yangilik shuki, O‘zbekiston terma jamoasining navbatdagi rasmiy uchrashuvlari iyun oyida bo‘lib o‘tadi. Va mutaxassislarning fikricha, O‘runov ushbu muddatgacha safga qaytishi mumkin.
Siz nima deb o‘ylaysiz — Ostonning sog‘lomligini saqlash uchun qanday choralar ko‘rilishi kerak? Termamiz unsiz qay darajada kuchli o‘yin ko‘rsata oladi?

Остон О‘рунов снова получил травму — на сколько времени он не сможет выйти на поле?
Футболист Остон О‘рунов, играющий за сборную Узбекистана и один из ведущих клубов Ирана “Персеполис”, получил очередную травму. Об этом сообщает иранское издание Varzish3.
Заменен на 25-й минуте
На 25-й минуте матча 27-го тура Иранской Про Лиги против “Сепахона” О‘рунов почувствовал боль и был вынужден покинуть поле.
По результатам первоначальных медицинских обследований в нем была выявлена растяжение в мышечной области. Врачи сообщают, что футболист не сможет участвовать в тренировках примерно 2—3 недели.
Он уже пропускал до этого
Известно, что Остон О‘рунов ранее также не участвовал в матчах отборочного турнира чемпионата мира против Кыргызстана и Ирана из-за травмы такого же рода.
Эта травма также вызвала определенные опасения у болельщиков и специалистов.
Ожидается восстановление к июню
Хорошая новость в том, что следующие официальные встречи сборной Узбекистана пройдут в июне. И, по мнению специалистов, О‘рунов может вернуться к этому сроку.
Что вы думаете — какие меры следует предпринять для сохранения здоровья Остона? Насколько сильная наша команда сможет показать игру без него?