Ma’lum qilinishicha, 33 yoshli belgiyalik futbolchining agentlari «Real» klubiga uning nomzodini tavsiya qilgan. Bunday taklifning kelib chiqishi Toni Kroosning joriy mavsum yakunlanishi bilan professional faoliyatini tugatishiga bog‘liq. Bu holat esa «qirollik klubi»ni markaziy chiziqdagi bo‘shliqni to‘ldirish uchun yangi futbolchi qidirishga majbur qilmoqda.
Manbalarning xabar berishicha, De Bryuyne «Real»da to‘p surish istagini ochiq bildirgan va bu maqsad yo‘lida katta qurbonlikka ham tayyor. Xususan, belgiyalik futbolchi «Manchester Siti»dagi hozirgi taxminan 16 million yevrolik maoshini deyarli ikki baravar kamaytirib, «Real»dan 7-8 million yevro olishga ham rozi ekanligini bildirgan.
Biroq Madrid klubi rahbariyati bu taklifni hurmat bilan qabul qilganiga qaramay, futbolchining yoshi va uning sport formasi bo‘yicha shubhalari borligini qayd etgan. «Real» mutaxassislari fikricha, 33 yoshli yarim himoyachining yuqori darajadagi eng yaxshi futbol yillari orqada qolgan bo‘lishi mumkin.
Eslatib o‘tamiz, Kevin De Bryuyne joriy mavsum oxirida «Manchester Siti» bilan xayrlashadi. U bu mavsumda barcha musobaqalar doirasida jami 37 ta uchrashuvda maydonga tushib, o‘z hisobiga 6 ta gol va 8 ta golli uzatmani yozdirib qo‘ygan. Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, hozirda uning transfer bozoridagi narxi 27 million yevro atrofida baholanmoqda.
Shuningdek, futbolchiga boshqa bir qancha Yevropa klublari ham qiziqish bildirmoqda va uning kelajagi yaqin orada aniq bo‘lishi kutilmoqda.

Кевин Де Брейне готов перейти в «Реал»: как мадридцы ответили на предложение?
Известный полузащитник клуба «Манчестер Сити» Кевин Де Брейне может продолжить свою карьеру в испанском клубе «Реал Мадрид». Об этом сообщили надежные источники в мире футбола.
Сообщается, что агенты 33-летнего бельгийского футболиста рекомендовали его кандидатуру клубу «Реал». Появление такого предложения связано с тем, что Тони Кроос завершит свою профессиональную карьеру по окончании текущего сезона. Эта ситуация заставляет «королевский клуб» искать нового футболиста для заполнения вакантного места в центре поля.
По информации источников, Де Брейне открыто заявил о желании играть в «Реале» и готов на большие жертвы ради этой цели. В частности, бельгийский футболист сообщил, что готов почти вдвое сократить свою текущую зарплату в «Манчестер Сити», составляющую примерно 16 миллионов евро, и согласен получать в «Реале» 7-8 миллионов евро.
Однако, несмотря на то что руководство мадридского клуба с уважением приняло это предложение, они отметили, что у них есть сомнения относительно возраста футболиста и его спортивной формы. По мнению специалистов «Реала», лучшие годы высококлассного футбола 33-летнего полузащитника могут быть позади.
Напоминаем, что Кевин Де Брейне попрощается с «Манчестер Сити» в конце текущего сезона. В этом сезоне он провел 37 матчей во всех соревнованиях, забив 6 голов и сделав 8 голевых передач. По данным портала Transfermarkt, в настоящее время его рыночная стоимость оценивается примерно в 27 миллионов евро.
Кроме того, к футболисту проявляют интерес и другие европейские клубы, и его будущее ожидается в ближайшее время станет ясным.