Klopp “Roma”ni qabul qiladimi? Eldor Shomurodovning ustozi o‘zgarishi mumkin
Yurgen Klopp jamoa boshida yana qaytishi mumkin — bu gal Italiyada. “La Stampa” nashri tarqatgan xabarlarga ko‘ra, yaqinda “Liverpul” bilan xayrlashgan mashhur mutaxassis “Roma” klubi bilan muzokaralarda aniq qararga kelgan. Manbaning ta’kidlashicha, Klopp 18 may kuni “rimliklar”ning taklifini qabul qilgan.
Ma’lum qilinishicha, “Roma” rahbariyati jamoa faoliyatiga jiddiy islohotlar kiritishga qaror qilgan va yozgi transfer oynasida kamida 6 nafar yangi futbolchi bilan shartnoma imzolashni rejalashtirmoqda.
Ayni paytda jamoa A Seriyada 5-o‘rinni egallab turibdi va YECHL yo‘llanmasi uchun oxirgi turda jiddiy kurash olib boradi. Jamoa bosh murabbiyi Klaudio Raneri esa mavsum yakunlanishi bilan lavozimini tark etishi ma’lum qilingan.
Yurgen Klopp “Liverpul”dagi faoliyati davomida Angliya Premer-ligasi va Yevropa Chempionlar Ligasini yutgan. Endi esa u yangi chaqiriq — Italiyadagi katta loyiha uchun “Roma” bilan yo‘l olishi mumkin.
O‘zbekiston milliy terma jamoasi sardori Eldor Shomurodov uchun esa bu o‘zgarish katta ehtimol bilan yangi imkoniyatlar eshigini ochishi mumkin. Klopp uning salohiyatini qanday baholaydi — bunga vaqt javob beradi.
Zamin.uz tahririyati Yurgen Kloppning Italiyaga ko‘chishi bilan bog‘liq jarayonlarni diqqat bilan kuzatib boradi. Siz uni “Roma”da qanday ko‘rishni istaysiz?

Клопп примет "Рому"? У тренера Эльдора Шомуродова может измениться наставник
Юрген Клопп может снова вернуться к тренерской деятельности — на этот раз в Италии. Согласно сообщениям, распространенным изданием “La Stampa”, недавно расставшийся с “Ливерпулем” знаменитый специалист достиг конкретного решения в переговорах с клубом “Рома”. По информации источника, Клопп принял предложение “римлян” 18 мая.
Сообщается, что руководство “Ромы” решило внести серьезные реформы в деятельность команды и планирует подписать контракты как минимум с 6 новыми футболистами в летнее трансферное окно.
В данный момент команда занимает 5-е место в Серии А и будет вести серьезную борьбу за путевку в Лигу Европы в последнем туре. Главный тренер команды Клаудио Раньери, как стало известно, покинет свой пост по окончании сезона.
Юрген Клопп за время своей работы в “Ливерпуле” выиграл Английскую Премьер-лигу и Лигу чемпионов Европы. Теперь он может отправиться на новый вызов — большой проект в Италии с “Ромой”.
Для капитана сборной Узбекистана Эльдора Шомуродова это изменение, вероятно, откроет новые возможности. Как Клопп оценит его потенциал — на это ответит время.
Редакция Zamin.uz внимательно следит за процессами, связанными с переходом Юргена Клоппа в Италию. Как вы хотите видеть его в “Роме”?