Job Bellingem “Borussiya Dortmund”ga yo‘l oladimi?
Angliyaning “Sanderlend” klubida to‘p surib kelayotgan yosh iqtidor egasi Job Bellingem transfer bozorida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Germaniyaning yetakchi klublaridan biri — “Borussiya Dortmund” 19 yoshli yarim himoyachini o‘z safiga qo‘shib olish niyatida. Bu haqda Yevropa futbol nashrlari xabar tarqatdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, dortmundliklar Bellingem transferi bo‘yicha muzokaralarni tezroq yakunlab, yozda bo‘lib o‘tadigan klublar o‘rtasidagi jahon chempionatiga qadar uni tarkibga qo‘shmoqchi. Uning transferi 25–30 million yevro atrofida baholanmoqda.
Futbolchining xizmatlariga faqat “Borussiya” emas, balki Bundesliganing yana ikki jiddiy klubi — “Ayntraxt Frankfurt” va “RB Leypsig” ham qiziqish bildirmoqda.
Job Bellingem bu mavsumda “Sanderlend” safida jami 42 uchrashuvda maydonga tushib, 4 ta gol va 3 ta assist muallifi bo‘ldi. Uni katta kelajak kutmoqda deb baholanmoqda, ayniqsa u "Real" yulduzi Jud Bellingemning ukasi ekanini inobatga olsak, unga bo‘lgan qiziqish yanada tabiiylashadi.
Zamin.uz tahririyati ushbu transfer rivojini diqqat bilan kuzatishda davom etadi. Siz Job Bellingemning Germaniyaga ko‘chishiga qanday qaraysiz? U “Borussiya Dortmund”da o‘zini ko‘rsata oladimi?

Джоб Беллингем направляется в "Боруссию Дортмунд"?
Молодой талант Джоб Беллингем, который играет за английский клуб «Сандерленд», вызывает большой интерес на трансферном рынке. Один из ведущих клубов Германии — «Боруссия Дортмунд» намерен подписать 19-летнего полузащитника. Об этом сообщают европейские футбольные издания.
Согласно информации, дортмундцы хотят как можно быстрее завершить переговоры по трансферу Беллингема и включить его в состав до мирового чемпионата среди клубов, который пройдет этим летом. Его трансфер оценивается в 25–30 миллионов евро.
На услуги футболиста интерес проявляют не только «Боруссия», но и еще два серьезных клуба Бундеслиги — «Айнтрахт Франкфурт» и «РБ Лейпциг».
В этом сезоне Джоб Беллингем провел в составе «Сандерленда» 42 матча, забив 4 гола и сделав 3 ассиста. Его оценивают как игрока с большим будущим, особенно учитывая, что он является братом звезды «Реала» Джуда Беллингема, интерес к нему становится еще более естественным.
Редакция Zamin.uz продолжит внимательно следить за развитием этого трансфера. Как вы относитесь к возможному переходу Джоба Беллингема в Германию? Сможет ли он проявить себя в «Боруссии Дортмунд»?