"Manchester Yunayted" murabbiyi mag‘lubiyatdan so‘ng jasoratli bayonot berdi!
Yevropa Ligasining finalida "Tottenxem"ga 0:1 hisobida imkoniyatni boy bergan "Manchester Yunayted" uchun bu mavsum ko‘p jihatdan og‘ir kechmoqda. Angliya Premer-ligasining so‘nggi turi arafasida jamoa turnir jadvalida kutilmagan 16-o‘rinni egallab turibdi. Muxlislar va mutaxassislar "qizil iblislar"ning bu kabi muvaffaqiyatsiz chiqishiga jiddiy tashvish bilan qaramoqda.
Ammo bu qiyin vaziyatga qaramasdan, jamoa bosh murabbiyi Ruben Amorim o‘z ishiga bo‘lgan ishonchini yo‘qotgani yo‘q. Portugaliyalik mutaxassis "MYU"ni yana o‘z darajasiga olib chiqishga qodir ekanini alohida ta’kidladi va bundan keyin yanada kuchliroq harakat qilishini va’da qildi:
"Men hali ham bu jamoa uchun eng to‘g‘ri murabbiyman, hatto avvalgidan ko‘proq ishonchim bor. "Tottenxem"ga qarshi uchrashuvda mag‘lub bo‘ldik va buning muxlislarni ranjitganini yaxshi tushunaman. Keyingi mavsumda ularning sabri juda qisqa bo‘lishi mumkinligini ham anglab turibman. Ammo shunga qaramasdan, men har doimgidan kuchliroq qaytishimga ishonchim komil. Chunki bu klubni yaxshi bilaman va "Manchester Yunayted"ning murabbiyi bo‘lish qanchalik muhim ekanini aniq tushunaman. Biz nimani o‘zgartirishimiz kerakligini yaxshi bilaman va bu vazifani uddalash uchun zarur bo‘lgan barcha vositalarim bor," – deya ishonch bilan gapirdi Amorim.
Joriy mavsumdagi jiddiy sinovlarga qaramay, Amorim jamoani ruhiy tomondan ham qayta tiklashga tayyorligini ko‘rsatmoqda. Shu bilan birga, uning bu bayonoti muxlislarda ham yangi umid uyg‘otishi mumkin.
Eslatib o‘tamiz, "Manchester Yunayted" Angliya chempionatining so‘nggi turida "Aston Villa" bilan kuch sinashadi. Ushbu muhim o‘yin 25 may kuni Toshkent vaqti bilan soat 20:00 da boshlanadi. Jamoaning bu uchrashuvda qay tarzda harakat qilishi kelasi mavsum oldidan katta ahamiyat kasb etishi mumkin.
Zamin.uz tahririyati ushbu bellashuvni diqqat bilan kuzatib boradi va sizga eng so‘nggi yangiliklarni taqdim etadi.

"Манчестер Юнайтед" тренер дал смелое заявление после поражения!
Для "Манчестер Юнайтед", который упустил возможность в финале Лиги Европы, проиграв "Тоттенхему" со счетом 0:1, этот сезон во многом оказывается тяжелым. Накануне последнего тура Английской Премьер-лиги команда занимает неожиданное 16-е место в турнирной таблице. Болельщики и эксперты с серьезной озабоченностью смотрят на такие неудачные выступления "красных дьяволов".
Однако, несмотря на эту сложную ситуацию, главный тренер команды Рубен Аморим не потерял уверенности в своей работе. Португальский специалист подчеркнул, что способен вернуть "МЮ" на его уровень и пообещал действовать еще более решительно в будущем:
"Я все еще являюсь самым подходящим тренером для этой команды, и у меня даже больше уверенности, чем раньше. Мы проиграли "Тоттенхему", и я прекрасно понимаю, что это расстроило болельщиков. Я также осознаю, что их терпение может быть очень коротким в следующем сезоне. Тем не менее, я уверен, что вернусь сильнее, чем когда-либо. Я хорошо знаю этот клуб и понимаю, насколько важно быть тренером "Манчестер Юнайтед". Я знаю, что нам нужно изменить, и у меня есть все необходимые инструменты для выполнения этой задачи," – уверенно заявил Аморим.
Несмотря на серьезные испытания в текущем сезоне, Аморим демонстрирует готовность восстановить команду и морально. В то же время его заявление может вызвать новую надежду у болельщиков.
Напоминаем, что "Манчестер Юнайтед" в последнем туре Английского чемпионата встретится с "Астон Виллой". Этот важный матч начнется 25 мая в 20:00 по ташкентскому времени. То, как команда будет действовать в этой встрече, может иметь большое значение перед следующим сезоном.
Редакция Zamin.uz будет внимательно следить за этим противостоянием и предоставит вам самые последние новости.
Как вы думаете, сможет ли Рубен Аморим восстановить "Манчестер Юнайтед"? Верите ли вы в его заявление?