Yevropa futbolida porlagan yulduzlar Saudiya Arabistoni chempionatiga yo‘l olayotgani yangilik emas. Endi esa navbat “Manchester Yunayted”ning o‘yinlarni boshqaruvchi yetakchisi Brunu Fernandeshga yetib kelgan ko‘rinadi. Taniqli jurnalist Ben Jeykobs tarqatgan ma’lumotlarga ko‘ra, portugaliyalik futbolchi Saudiyaning eng nufuzli klublaridan biri — “Al-Hilol”ning jiddiy e’tiborida.
Manbalarga ko‘ra, Fernandeshning agenti Migel Pinyu shu haftaning boshida Riyodga borib, “Al-Hilol” rahbarlari, jumladan klub prezidenti Fahad bin Nafal bilan muzokaralar o‘tkazgan. Uchrashuv davomida tomonlar futbolchining transferi bo‘yicha dastlabki kelishuvga erishishgan.
“Al-Hilol” Jahon klublar chempionati boshlanishidan avval yulduz futbolchilarni jamoasiga jalb qilishni maqsad qilgan. Shu sababli, ular Brunu Fernandeshdan javobni uzog‘i bilan payshanbagacha berishini so‘rashgan. So‘nggi 48 soat ichida klub vakillari transferni amalga oshirish bo‘yicha faol harakatlarni boshlagan.
Ayni paytda “Al-Hilol” manbalari Brunu Fernandesh bu taklifni rad etmaganini ma’lum qilgan. Bu esa futbolchi ushbu yangi chaqiriqni jiddiy qabul qilayotganini ko‘rsatadi. Ammo “Manchester Yunayted” rahbariyati ushbu vaziyatda o‘z sardorini qo‘ldan chiqarishni mutlaqo istamayapti va futbolchining ketishiga rozi emas.
Brunu Fernandesh joriy mavsum Angliya Premer-ligasida 36 ta uchrashuvda maydonga tushib, jamoasiga 6 ta gol va 10 ta aniq golli uzatma bilan yordam berdi. Uning faoliyati “Yunayted” uchun nafaqat statistika jihatidan, balki taktik va ruhiy jihatdan ham alohida ahamiyatga ega.
Fernandeshning “Yunayted” bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilning yozigacha amal qiladi. Mutassaddilarning baholashicha, Transfermarkt portalida uning transfer qiymati 55 million yevro atrofida baholanmoqda. Bu summa “Al-Hilol” uchun to‘siq bo‘lmasligi mumkin — chunki klub transfer bozorida yirik sarmoyalar bilan faol harakat qilmoqda.
Endi esa barcha diqqat Brunu Fernandeshning shaxsiy qarorida. U kelgusi faoliyatini Yevropa futbolida davom ettiradimi yoki Saudiya ligasida yangi sahifa ochadimi — buni yaqin kunlar ko‘rsatadi.
Zamin.uz tahririyati Fernandeshning qarorini sabrsizlik bilan kutayotgan millionlab futbol ishqibozlari qatorida. Batafsil yangiliklar va rasmiy ma’lumotlar esa bizning saytimizda!

Бруну Фернандеш получил предложение от "Аль-Хилоля" — ответ ожидается!
Звезды, сияющие в европейском футболе, уже не новость, что направляются в чемпионат Саудовской Аравии. Теперь очередь дошла до Бруну Фернандеша, управляющего игроками «Манчестер Юнайтед». По информации известного журналиста Бена Джейкобса, португальский футболист находится под серьезным вниманием одного из самых престижных клубов Саудии — «Аль-Хилаль».
По данным источников, агент Фернандеша Мигел Пинью на этой неделе посетил Эр-Рияд и провел переговоры с руководством «Аль-Хилаль», включая президента клуба Фахада бин Нафала. В ходе встречи стороны достигли предварительного соглашения по трансферу футболиста.
«Аль-Хилаль» поставил цель привлечь звездных футболистов в свою команду до начала чемпионата мира клубов. Поэтому они попросили Бруну Фернандеша дать ответ не позднее четверга. В последние 48 часов представители клуба начали активные действия по осуществлению трансфера.
В настоящее время источники «Аль-Хилаль» сообщили, что Бруну Фернандеш не отклонил это предложение. Это показывает, что футболист серьезно относится к этому новому вызову. Однако руководство «Манчестер Юнайтед» совершенно не хочет терять своего капитана и не согласны на уход футболиста.
Бруну Фернандеш в текущем сезоне провел 36 матчей в английской Премьер-лиге, помогая своей команде забить 6 голов и сделать 10 точных передач. Его деятельность имеет особое значение для «Юнайтед» не только с точки зрения статистики, но и тактического и морального аспектов.
Контракт Фернандеша с «Юнайтед» действует до лета 2027 года. По оценкам специалистов, его трансферная стоимость на портале Transfermarkt составляет около 55 миллионов евро. Эта сумма может не стать препятствием для «Аль-Хилаль», так как клуб активно действует на трансферном рынке с крупными инвестициями.
Теперь все внимание на личное решение Бруну Фернандеша. Продолжит ли он свою карьеру в европейском футболе или откроет новую страницу в Саудийской лиге — это покажут ближайшие дни.
Редакция Zamin.uz с нетерпением ждет решения Фернандеша вместе с миллионами футбольных фанатов. Подробные новости и официальная информация будут на нашем сайте!