“Manchester Siti” jamoasi jazoravandida yangi tajribali darvozabon ko‘rish istagida. Angliya chempionining ustozi Xosep Gvardiola Parijning “PSJ” klubi posboni Janluiji Donnarummaning o‘yinlarini diqqat bilan kuzatmoqda.
Ma’lumotlarga qaraganda, manchesterliklar Donnarummaning “PSJ” bilan tuzilgan amaldagi shartnomasini yangilamasligini kutmoqda. Agar italiyalik posbon fransiyaliklar bilan kelishuvni uzaytirmasa, “shaharliklar” uni o‘z saflariga jalb qilishni maqsad qilgan. Bu transferda shaxsan Gvardiolaning o‘zi qiziqish bildirmoqda.
Janluiji Donnarumma 2023/24 yilgi mavsumda “PSJ” safida barcha musobaqalarda jami 40 ta uchrashuvda maydonga tushdi. U ushbu bahslarda 39 ta to‘p o‘tkazib yuborgan bo‘lsa, 12 uchrashuvni "quruq" yakunlashga erishgan.
Hozirda Donnarummaning Parij klubi bilan shartnomasi 2026 yilning yoziga qadar amal qiladi. Transfermarkt portali futbolchining bozor qiymatini 35 million yevro deb baholagan.
“Man Siti” jamoasida hozirgi asosiy darvozabon Ederson kelajakda jamoani tark etishi mumkinligi haqida mish-mishlar tarqalgan edi. Aynan shu holatda Donnarummaning transferi jamoa uchun muhim strategik qadam bo‘lishi mumkin.
Zamin.uz tahririyati "shaharliklar"ning bu ehtimoliy transferi Yevropa futbol bozoridagi qiziqarli o‘zgarishlardan biri bo‘lishi mumkinligini qayd etmoqda.

"Манчестер Сити" зарегистрировал Доннарумму: Гвардиола ищет нового вратаря
“Манчестер Сити” хочет увидеть нового опытного вратаря в своей команде. Тренер английского чемпиона Хосеп Гвардиола внимательно следит за играми голкипера Парижского “ПСЖ” Джанлуиджи Доннаруммы.
Согласно информации, манчестерцы ожидают, что Доннарума не будет продлевать действующий контракт с “ПСЖ”. Если итальянский вратарь не продлит соглашение с французами, “горожане” намерены привлечь его в свои ряды. В этом трансфере лично проявляет интерес Гвардиола.
Джанлуиджи Доннарума провел в сезоне 2023/24 года в составе “ПСЖ” в общей сложности 40 матчей во всех турнирах. В этих встречах он пропустил 39 мячей и смог завершить 12 матчей “на ноль”.
В настоящее время контракт Доннарумы с парижским клубом действует до лета 2026 года. Портал Transfermarkt оценил рыночную стоимость игрока в 35 миллионов евро.
В команде “Манчестер Сити” ранее ходили слухи о том, что нынешний основной вратарь Эдерсон может покинуть команду в будущем. В этом случае трансфер Доннарумы может стать важным стратегическим шагом для клуба.
Редакция Zamin.uz отмечает, что этот потенциальный трансфер “горожан” может стать одним из интересных изменений на европейском футбольном рынке.