Bugungi BAA – O‘zbekiston o‘yini: jahon saytlarining taxminlari qanday?
Futbol muxlislari uchun katta qiziqish bilan kutilgan uchrashuv – 2026 yilda bo‘lib o‘tadigan Jahon chempionati saralash bosqichida O‘zbekiston milliy terma jamoasi BAA bilan safarda kuch sinashadi. Ushbu o‘yin milliy jamoamiz uchun hal qiluvchi ahamiyatga ega bo‘lib, ijobiy natija (g‘alaba yoki durang) terma jamoamizni to‘g‘ridan to‘g‘ri mundialga olib chiqishi mumkin.
Bu muhim uchrashuv oldidan ko‘plab mashhur xalqaro sport nashrlari o‘z taxminlarini e’lon qildi. Jumladan, "Sportsmole" internet nashrining mutaxassislari bugungi bahsda o‘ta qiziqarli va kurashlarga boy o‘yin kutishmoqda. Ularning fikricha, har ikki terma jamoa ham hujumkor o‘yin namoyish qilib, muxlislarni qiziqtirib qo‘yadigan gollarga boy o‘yin bo‘lib o‘tishi mumkin. "Sportsmole" taxminiga ko‘ra, BAA – O‘zbekiston o‘rtasidagi o‘yinda 2:2 hisobidagi durang natija qayd etilishi ehtimoli yuqori.
Yana bir yirik xalqaro sport portali – "Sportskeeda" ekspertlari esa nisbatan ehtiyotkor taxmin bildirishgan. Ular ikki jamoa o‘rtasida katta ehtimol bilan 1:1 hisobida durang qayd etilishini aytmoqda. Ularning ta’kidlashicha, O‘zbekiston terma jamoasining himoya chizig‘i va tezkor hujumlari, shuningdek, BAA jamoasining yangi murabbiyi olib kelgan ruhiy ko‘tarinkilik maydondagi kurashni yanada keskinlashtiradi.
Qayd etish joizki, ushbu o‘yin har ikki jamoa uchun ham Jahon chempionatiga yo‘llanma olish imkoniyatlari jihatidan hal qiluvchi ahamiyat kasb etadi. O‘zbekiston uchun durang yoki g‘alaba JCHga to‘g‘ridan to‘g‘ri yo‘llanma taqdim etsa, BAA uchun faqat g‘alaba qoniqarli natija bo‘ladi.
Taxminlardan tashqari, uchrashuvning o‘zi qanday natija bilan yakunlanishi muxlislar tomonidan intizorlik bilan kutilayapti. O‘yin Toshkent vaqti bilan soat 21:00da boshlanadi va uni «Futbol TV» hamda «Sport TV» telekanallari orqali jonli efirda tomosha qilish mumkin.
Bugun BAA maydonida milliy terma jamoamiz uchun jiddiy sinov kutib turibdi. Muxlislarimiz esa tarixiy uchrashuvdan ijobiy natija bilan qaytishga ishonch bildirishmoqda. Albatta, natijani faqat maydon hal qiladi, ammo taxminlar ham uchrashuvga bo‘lgan qiziqishni yanada oshirmoqda. Umid qilamizki, milliy jamoamiz bugun muxlislarni xursand qiladigan natija qayd etadi!

Сегодня ОАЭ – Игра Узбекистана: какие прогнозы на мировых сайтах?
Матч, который с большим интересом ожидают футбольные болельщики, – это встреча национальной сборной Узбекистана с ОАЭ в отборочном этапе чемпионата мира 2026 года. Эта игра имеет решающее значение для нашей национальной команды, и положительный результат (победа или ничья) может напрямую вывести нашу сборную на мундиаль.
Перед этой важной встречей многие известные международные спортивные издания опубликовали свои прогнозы. В частности, специалисты интернет-издания "Sportsmole" ожидают очень интересной и насыщенной борьбой игры. По их мнению, обе команды продемонстрируют атакующий стиль игры, что может привести к множеству голов, интересующих болельщиков. По прогнозу "Sportsmole", в матче между ОАЭ и Узбекистаном вероятность ничейного результата 2:2 высока.
Другие эксперты крупного международного спортивного портала "Sportskeeda" сделали более осторожный прогноз. Они утверждают, что с большой вероятностью матч между двумя командами закончится со счетом 1:1. Они подчеркивают, что линия защиты сборной Узбекистана и быстрые атаки, а также моральный подъем, принесенный новым тренером команды ОАЭ, сделают борьбу на поле еще более напряженной.
Стоит отметить, что эта игра имеет решающее значение для обеих команд с точки зрения возможности получить путевку на чемпионат мира. Для Узбекистана ничья или победа предоставит прямую путевку на ЧМ, в то время как для ОАЭ только победа будет удовлетворительным результатом.
Помимо прогнозов, болельщики с нетерпением ждут, каким будет итог встречи. Игра начнется в 21:00 по ташкентскому времени, и ее можно будет посмотреть в прямом эфире на телеканалах «Футбол TV» и «Спорт TV».
Сегодня на поле ОАЭ нашу национальную сборную ожидает серьезное испытание. Наши болельщики уверены в положительном результате исторической встречи. Конечно, результат решает только поле, но прогнозы также повышают интерес к матчу. Надеемся, что наша национальная команда сегодня порадует болельщиков хорошим результатом!