"Orzu ro‘yobga chiqdi: O‘zbekiston qahramonlarini Toshkentda katta tantana bilan kutib olishdi!"
O‘zbekiston milliy terma jamoasi FIFA Jahon chempionati yo‘llanmasini tarixda ilk bor qo‘lga kiritib, xalqimizga katta shodlik va g‘urur bag‘ishladi. Jamoamiz Birlashgan Arab Amirliklarida bo‘lib o‘tgan hal qiluvchi uchrashuvdan keyin Toshkentga qaytib keldi. Yurtdoshlarimiz chempionlarimizni qarshi olish uchun Toshkent aeroportiga ertalabdanoq yig‘ilishgan edi.
Samolyot zaminga qo‘ngan paytda milliy jamoamizni kutib olish uchun maxsus tantanali tadbir tashkil etildi. Qizil gilam yoyilgan, davlatimiz bayroqlari jilvalangan aeroportda futbolchilarimizni O‘zbekiston Bosh vaziri Abdulla Aripov, O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi prezidenti Bahodir Qurbonov va boshqa yuqori martabali rahbarlar quchoq ochib, iliq so‘zlar bilan kutib olishdi.
Samolyotdan tushgan futbolchilar va jamoa bosh murabbiyi Temur Kapadzega guldastalar taqdim etildi. Har bir o‘yinchiga alohida e’tibor ko‘rsatilib, ularning yuksak natijalari uchun minnatdorchilik bildirildi. Terma jamoamiz a’zolari yurtdoshlarimizning qo‘llab-quvvatlashidan xursand bo‘lib, chin dildan tashakkur aytishdi.
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev tarixiy natijani qo‘lga kiritgan terma jamoa a’zolariga "O‘zbekiston Iftixori" unvonini berishga qaror qildi. Shuningdek, futbolchilarimizga davlatimiz rahbarining maxsus sovg‘asi sifatida BYD Champion rusumli avtomobillar taqdim etiladi.
Tantanali kutib olish tadbiridan so‘ng jamoa a’zolari aeroportda OAV va muxlislar bilan uchrashdi. Jamoaning yetakchilari, murabbiy Temur Kapadze va sardor Eldor Shomurodov o‘z fikr-mulohazalarini bildirib, xalqimiz va yurtboshimizga ko‘rsatilgan e’tibor va ishonch uchun alohida minnatdorlik bildirishdi.
Bu tarixiy yutuq yurtimiz futbolidagi yangi bosqichning boshlanishi bo‘lib, O‘zbekistonning xalqaro maydondagi obro‘sini yanada oshirishga xizmat qiladi. Milliy jamoamizning ushbu buyuk g‘alabasi barchamizga muborak bo‘lsin!

"Мечта сбылась: Узбекских героев встретили с большой торжественностью в Ташкенте!"
Национальная сборная Узбекистана впервые в истории завоевала путевку на чемпионат мира FIFA, подарив нашему народу большую радость и гордость. Наша команда вернулась в Ташкент после решающего матча, который прошел в Объединенных Арабских Эмиратах. Наши соотечественники собрались в аэропорту Ташкента с самого утра, чтобы встретить наших чемпионов.
Когда самолет приземлился, было организовано специальное торжественное мероприятие для встречи нашей национальной команды. На красной дорожке, при развевающихся флагах нашей страны, футболистов встретили Премьер-министр Узбекистана Абдулла Арипов, президент Узбекской футбольной ассоциации Баходир Курбонов и другие высокопоставленные руководители с открытыми объятиями и теплыми словами.
Футболистам, которые вышли из самолета, были вручены букеты. Каждому игроку было уделено особое внимание, и им выразили благодарность за их высокие достижения. Члены нашей сборной были рады поддержке соотечественников и искренне поблагодарили их.
Наш президент Шавкат Мирзиёев решил наградить членов сборной, добившихся исторического результата, званием "Гордость Узбекистана". Также футболистам будут вручены автомобили марки BYD Champion в качестве специального подарка от главы нашего государства.
После торжественной встречи члены команды встретились в аэропорту с представителями СМИ и болельщиками. Лидеры команды, тренер Темур Кападзе и капитан Эльдор Шомуродов выразили свои мысли и поблагодарили за внимание и доверие, оказанные нашему народу и руководству страны.
Этот исторический успех является началом новой эры в узбекском футболе и будет способствовать дальнейшему повышению репутации Узбекистана на международной арене. Пусть эта великая победа нашей национальной команды станет благословением для всех нас!