Markaziy yarim himoyachi Job Bellingem «Sonderlend»dan Dortmundning «Borussiya» klubiga o‘tdi, deb euro-football.ru xabar berdi. Bu haqda Dortmund jamoasining matbuot xizmati ma’lum qildi.
19 yoshli futbolchi nemis grandi bilan besh yillik mehnat shartnomasi imzoladi. Qayd etilishicha, bo‘lajak klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida Bellingem 77-raqam ostida to‘p suradi.
Avvalroq, angliyalik futbolchining transferi «Borussiya»ga bonuslarsiz 33 million yevroga, ya’ni taxminan 370 milliard 554 million 300 ming so‘mga tushishi xabar qilingan edi.
«Sonderlend» tarkibida Bellingem 90 ta o‘yinda ishtirok etib, raqiblar darvozasiga 11 ta gol urdi va to‘rtta samarali uzatmaga mualliflik qildi.

Job Bellingem — новый футболист клуба «Боруссия» Дортмунд
Центральный полузащитник Джоб Беллингем перешел из «Сандерленда» в клуб «Боруссия» из Дортмунда, сообщает euro-football.ru. Об этом сообщила пресс-служба дортмундской команды.
19-летний футболист подписал пятилетний трудовой контракт с немецким грандом. Указывается, что на предстоящем чемпионате мира между клубами Беллингем будет выступать под номером 77.
Ранее сообщалось, что трансфер английского футболиста обойдется «Боруссии» в 33 миллиона евро без бонусов, что составляет примерно 370 миллиардов 554 миллиона 300 тысяч сумов.
В составе «Сандерленда» Беллингем принял участие в 90 матчах, забил 11 голов и сделал четыре результативные передачи.