Qatar yulduzi O‘zbekistonga qarshi muhim o‘yin haqida keskin gapirdi!
Qatar terma jamoasi himoyachisi, 27 yoshli futbolchi Tariq Salmon jahon chempionati 3-saralash bosqichining 10-turidan o‘rin olgan O‘zbekistonga qarshi o‘yin oldidan o‘ziga xos fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
"Biz uchun Eronga qarshi so‘nggi o‘yin juda qiyin va muhim ahamiyat kasb etardi. Bu o‘yin yangi murabbiyimiz qo‘l ostidagi ilk jiddiy imtihon edi. Garchi to‘g‘ridan to‘g‘ri Jahon chempionatiga chiqish maqsadimizga erishmagan bo‘lsak-da, hali imkoniyatlarimiz bor. Endi biz pley-off bosqichida kurash olib boramiz va bu imkoniyatni hech qanday qiymat evaziga qo‘ldan boy bermaslikka harakat qilamiz", — dedi u.
Futbolchi, shuningdek, O‘zbekistonga qarshi bo‘ladigan o‘yinning o‘ziga xos jihatlariga ham to‘xtalib o‘tdi:
"Shubhasiz, O‘zbekiston bilan bo‘ladigan o‘yin oson kechmaydi. Ular tarixida birinchi marta jahon chempionatiga yo‘llanma olib, hali ham bayram kayfiyatida yurishibdi. Tabiiyki, o‘z muxlislari oldida mag‘lub bo‘lishni xohlashmaydi. Bu vaziyat bizga ham tegishlidir, chunki biz o‘z guruhimizda Eron kabi qudratli raqibni mag‘lub etgan yagona jamoamiz. Shuningdek, O‘zbekistonga nisbatan ham xuddi shunday fikrni ishlatish mumkin, chunki biz ularni ham guruhda yenggan yagona terma jamoamiz. Bu natijalar Qatar terma jamoasining juda kuchli va jiddiy raqib ekanligini ko‘rsatadi".
Salmon o‘yinga puxta tayyorgarlik ko‘rilganini ta’kidlab, qo‘shimcha qildi:
"Inshaalloh, bo‘lajak bellashuvga to‘liq tayyormiz. Murabbiyimiz bu uchrashuvda mag‘lubiyatga uchrashimizni istamaydi va biz ham o‘zimizga bo‘lgan ishonchimiz yuqori. Muxlislarimizni quvontiradigan natija bilan maydonni tark etamiz".
Eslatib o‘tamiz, jahon chempionati 3-saralash bosqichi 10-turidan o‘rin olgan O‘zbekiston – Qatar o‘rtasidagi o‘yin 10 iyun kuni Toshkentdagi "Bunyodkor" stadionida bo‘lib o‘tadi. O‘zbekiston terma jamoasi muddatidan oldin jahon chempionati yo‘llanmasini qo‘lga kiritgan bo‘lsa, Qatar jamoasi saralash bosqichining pley-offida ishtirok etish uchun yana bir bor kuch sinashadi. Bu o‘yin har ikki terma jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, muxlislarning katta qiziqishiga sabab bo‘lmoqda.

Катарская звезда резко высказалась о важной игре против Узбекистана!
Защитник сборной Катара, 27-летний футболист Тарик Салмон поделился своими мыслями перед игрой против Узбекистана в рамках 10-го тура 3-го отборочного раунда чемпионата мира.
"Для нас последняя игра против Ирана была очень сложной и важной. Эта игра стала первым серьезным испытанием под руководством нашего нового тренера. Хотя мы не достигли своей цели выйти напрямую на чемпионат мира, у нас все еще есть шансы. Теперь мы будем бороться в стадии плей-офф и постараемся не упустить эту возможность ни за что", — сказал он.
Футболист также отметил особенности предстоящей игры против Узбекистана:
"Безусловно, игра с Узбекистаном не будет легкой. Они впервые в своей истории получили путевку на чемпионат мира и все еще находятся в праздничном настроении. Естественно, они не хотят проигрывать перед своими болельщиками. Эта ситуация касается и нас, так как мы единственная команда, которая смогла победить такого сильного соперника, как Иран, в нашей группе. Также можно сказать то же самое и об Узбекистане, так как мы единственная сборная, которая победила их в группе. Эти результаты показывают, что сборная Катара является очень сильным и серьезным соперником".
Салмон подчеркнул, что к игре готовятся основательно, добавив:
"Иншааллах, мы полностью готовы к предстоящему поединку. Наш тренер не хочет, чтобы мы проиграли в этой встрече, и у нас высокая уверенность в себе. Мы покинем поле с результатом, который порадует наших болельщиков".
Напоминаем, что игра между Узбекистаном и Катаром в рамках 10-го тура 3-го отборочного раунда чемпионата мира пройдет 10 июня на стадионе "Бунёдкор" в Ташкенте. Сборная Узбекистана уже заранее завоевала путевку на чемпионат мира, в то время как команда Катара снова попробует свои силы в плей-офф отборочного этапа. Эта игра имеет важное значение для обеих сборных и вызывает большой интерес у болельщиков.