“Manchester Siti” JCH uchun ro‘yxatda Husanovga ham joy berdimi?
15 iyundan boshlab Klublar o‘rtasidagi Jahon chempionati (FIFA Club World Cup) start oladi va unda Yevropaning eng kuchli klublaridan biri — “Manchester Siti” ham o‘z omadini sinab ko‘radi. Angliya grandi ushbu nufuzli musobaqa arafasida bosh murabbiy Xosep Gvardiola qo‘l ostidagi futbolchilardan iborat kengaytirilgan qaydnomani e’lon qildi.
Ushbu ro‘yxatda jamoaning barcha asosiy yulduzlari qatorida o‘zbekistonlik yosh himoyachi Abduqodir Husanov ham o‘rin oldi. Bu o‘z-o‘zidan mamlakatimiz futbol jamoatchiligi uchun katta iftixordir, chunki Husanov kabi yosh iqtidor sohibi jahon futboli sahnasida o‘zini ko‘rsatish imkoniyatiga ega bo‘ladi.
Gvardiolaning tanlovidan o‘rin olgan tarkibda 30 dan ortiq futbolchi joy olgan. Darvozabonlardan Markus Bettinelli, Stefan Ortega Moreno va asosiy posbon Ederson musobaqada jamoani himoya qiladi.
Himoya chizig‘ida Ruben Diash, Jon Stounz, Natan Ake, Yosip Gvardiol, Manuel Akanji, Riko Lyuis, Ayt-Nuri, Reys va e’tiborli tarzda Abduqodir Husanovga ham joy berildi.
Jamoaning yarim himoya qatorida Reynders, Dokyu, Rodrigo, Gyundogan, Bernardu Silva, Savino, Nunes, Cherki, Echeverri, Foden, Bobb, O'Reylli va boshqa bir qator iqtidorlar ishtirok etadi.
Hujum chizig‘ida esa muxlislarning eng katta e’tibor markazida bo‘lib kelayotgan Erling Holand va Mergan Mammush jamoa hujumini boshqarishi kutilmoqda.
Ayni paytda, mashhur ingliz futbolchisi Jek Grilish ro‘yxatdan o‘rin olmadi. Ayrim ma’lumotlarga ko‘ra, Grilish tez orada “Manchester Siti”dan ketishi mumkin va bu uning transfer bo‘yicha keyingi faoliyati haqida turli mish-mishlarga sabab bo‘lmoqda.
Manchester Siti bu yilgi Klublar o‘rtasidagi Jahon chempionatida asosiy favoritlardan biri sifatida ko‘rilmoqda. Gvardiola boshchiligidagi jamoa barcha frontlarda yuqori maqsadlar uchun kurash olib borishga tayyor ekanini tarkib orqali ham yana bir bor namoyish etdi.

“Манчестер Сити” включил ли Хусанов в список на ЧМ?
С 15 июня стартует клубный чемпионат мира (FIFA Club World Cup), в котором примет участие один из сильнейших клубов Европы — “Манчестер Сити”. Английский грант накануне этого престижного турнира объявил расширенный состав под руководством главного тренера Хосепа Гвардиолы.
В этом списке наряду со всеми основными звездами команды место нашел и узбекский молодой защитник Абдукадир Хусанов. Это, безусловно, большая гордость для футбольного сообщества нашей страны, так как талантливый молодой игрок, как Хусанов, получит возможность проявить себя на мировой футбольной арене.
В составе, выбранном Гвардиолой, более 30 футболистов. Вратарями будут Маркус Беттинелли, Стефан Ортега Морено и основной голкипер Эдерсон.
В защитной линии место заняли Рубен Диаш, Джон Стоунз, Натан Аке, Йосип Гвардиол, Мануэль Akanji, Рико Льюис, Айт-Нури, Рейс и, что примечательно, также Абдукадир Хусанов.
В полузащите команды участвуют Рейндерс, Докю, Родриго, Гюндоган, Бернардо Силва, Савино, Нунес, Черки, Эчеверри, Фоден, Бобб, О'Рейлли и ряд других талантов.
В атакующей линии ожидается, что наибольшее внимание болельщиков будет сосредоточено на Эрлинге Холанде и Мергане Маммуше, которые будут вести атаку команды.
В то же время, известный английский футболист Джек Грилиш не попал в состав. По некоторым данным, Грилиш может вскоре покинуть “Манчестер Сити”, что вызывает различные слухи о его дальнейшей трансферной деятельности.
“Манчестер Сити” рассматривается как один из основных фаворитов на клубном чемпионате мира в этом году. Команда под руководством Гвардиолы еще раз продемонстрировала, что готова бороться за высокие цели на всех фронтах.