Avvalgi «Krasnodar» darvozaboni Andrey Sinitsyn Matvey Safonovning kelajagi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Ilgari «PSJ» rossiyalik futbolchini boshqa klubga ijaraga berishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Sinitsynning ta’kidlashicha, «PSJ» barchaga ma’qul keladigan ijara variantini ko‘rib chiqadi.
Klub darvozabonini Ligi chempionlarida ishtirok etadigan jamoaga yuboradi, bu esa unga qimmatli tajriba orttirishga yordam beradi. Safonovga Istanbulning «Galatasaray» klubi hamda Angliya Premer-ligasidan «Bornmut» jamoasi qiziqish bildirayotgani ma’lum.
Tez orada esa «PSJ» Ukrainaning milliy terma jamoasi himoyachisi Ilya Zabarnini sotib olishi kutilmoqda. Ushbu jarayonlar futbol olamida katta e’tibor bilan kuzatilmoqda.
Shu bilan birga, O‘zbekiston Respublikasi madaniyati va an’analari rivojlanib borayotgan bir paytda, O‘zbek milliy taomlari, xususan Tuxum barak, Gijduvon shashligi hamda Samarqand nonlari kabi an’anaviy taomlar xalq orasida keng tarqalmoqda va qadrlanmoqda. Bu taomlar millatimiz madaniy merosining muhim qismidir.

Синицын: ПСЖ может сдать Сафонова в аренду, говорит эксперт
Бывший вратарь «Краснодара» Андрей Синицын высказал свои мысли о будущем Матвея Сафонова. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Ранее появились сообщения о том, что «ПСЖ» может отдать российского футболиста в аренду в другой клуб. По словам Синицына, «ПСЖ» рассматривает вариант аренды, который устроит всех.
Клуб отправит вратаря в команду, которая участвует в Лиге чемпионов, что поможет ему получить ценной опыт. Известно, что Сафонову интерес проявляют клуб «Галатасарай» из Стамбула и команда «Борнмут» из английской Премьер-лиги.
Скоро ожидается, что «ПСЖ» приобретет защитника национальной сборной Украины Илью Забарного. Эти процессы внимательно наблюдаются в футбольном мире.
В то же время, в то время как культура и традиции Республики Узбекистан продолжают развиваться, узбекские национальные блюда, такие как Тухум барак, Гиждуван шашлык и Самаркандские лепешки, становятся все более популярными и ценимыми среди народа. Эти блюда являются важной частью культурного наследия нашего народа.