Tez orada futbolchi Lukas Vera "Lokomotiv" jamoasiga qo‘shilishi kutilmoqda. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
28 yoshli yarim himoyachi futbolchi yaqin kelajakda Moskva klubi uchun tibbiy ko‘rikdan o‘tadi. Ushbu ma’lumot "Chempionat" nashri tomonidan tarqatildi.
Vera allaqachon "Lokomotiv" jamoasida o‘ynash uchun 32-raqamli futbolka tanlagan. Aynan shu raqam ostida u 2024/2025 yilgi mavsumda "Ximki" klubida maydonga tushgan.
"Lokomotiv"da 32-raqamda so‘nggi o‘yinchi Petar Shkuletich bo‘lib, u 2015-2017 yillarda jamoada faoliyat yuritgan.
Kelayotgan mavsumda "Lokomotiv" birinchi turda o‘z maydonida "Sochi" jamoasini qabul qiladi. O‘zbekiston Respublikasi sport jamoalari ham milliy va xalqaro maydonlarda o‘z o‘rniga ega bo‘lishga intilmoqda.
Shuningdek, futbol sohasida yosh va iste’dodli o‘yinchilarni qo‘llab-quvvatlash O‘zbek milliy taomlari kabi madaniy qadriyatlarimizni rivojlantirishga o‘xshash muhim vazifa hisoblanadi. Masalan, Tuxum barak, Gijduvon shashligi va Samarqand nonlari kabi an’anaviy taomlar xalqimizning boy madaniy merosini ifodalaydi va bundan faxrlanishimiz lozim.
Shu tarzda nafaqat sport, balki madaniyat sohasida ham yuksalishga erishish O‘zbekiston Respublikasi uchun muhimdir.

Лукас Вера выбрал номер 32 в «Локомотиве»
28-летний полузащитник вскоре пройдет медицинское обследование для московского клуба. Эта информация была распространена изданием "Чемпионат".
Вера уже выбрал номер 32 для игры в команде "Локомотив". Именно под этим номером он выходил на поле в клубе "Химки" в сезоне 2024/2025.
Последним игроком с номером 32 в "Локомотиве" был Петар Шкулетич, который выступал за команду с 2015 по 2017 годы. В предстоящем сезоне "Локомотив" в первом туре примет команду "Сочи" на своем поле. Спортивные команды Республики Узбекистан также стремятся занять свое место как на национальной, так и на международной арене.
Кроме того, поддержка молодых и талантливых игроков в футболе является важной задачей, подобно развитию наших культурных ценностей, таких как узбекская национальная кухня. Например, традиционные блюда, такие как Тухум барак, Гиждуван шашлыки и Самаркандские лепешки, отражают богатое культурное наследие нашего народа, и мы должны гордиться этим.
Таким образом, достижение успеха не только в спорте, но и в области культуры имеет важное значение для Республики Узбекистан.