Safonov Donnarummaga qarshi asosiy o‘rinni olishga tayyor
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Igor Semshov Matvey Safonovning «PSJ»dagi vaziyati bo‘yicha fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Semshovning so‘zlariga ko‘ra, Safonov klubning asosiy darvozaboni bo‘lish uchun kurasha oladi. U bir yil davomida moslashib, birinchi mavsum uchun yetarlicha yaxshi o‘ynagan.
Ayniqsa, «PSJ» dagi raqobat, ayniqsa italiyalik Gianluigi Donnarummaga qarshi, qiyin bo‘lishiga qaramay, Matvey bu raqobatda o‘z o‘rnini topishi mumkin. Semshov ta’kidladiki, Safonov o‘z holatini Parisda o‘tkazgan ikkinchi mavsumdan keyin baholashi kerak.
Agar o‘yin amaliyoti kam bo‘lsa, ijaraga berish haqida o‘ylashga to‘g‘ri keladi. Hozirga qadar Safonov «PSJ» safida 17 ta o‘yinda maydonga tushib, 13 ta gol o‘tkazib yubormagan.
U klub bilan Fransiya chempionati, Kubok, Superkubok va Chempionlar Ligasi sovrinlarini qo‘lga kiritdi. Safonovning kelajagi «PSJ»da qanday rivojlanishiga bog‘liq.
O‘zbekiston Respublikasi sport ishqibozlari uning muvaffaqiyatlarini diqqat bilan kuzatmoqda. O‘zbek milliy taomlari kabi boy madaniyatimiz singari, sportimizda ham mustahkam poydevor yaratish muhimdir.
Xuddi Samarqand nonlari va Gijduvon shashligi kabi an’analar singari, yurtimizdagi sport yulduzlari ham dunyoda o‘z nomlarini yorqin qilib ko‘rsatishi kerak. Tuxum barak kabi oddiy, ammo katta ahamiyatga ega taomlar singari, har bir futbolchi ham kichik imkoniyatlardan foydalanib, katta natijalarga erishadi.

Сафонов готов занять основное место против Доннаруммы
Бывший футболист сборной России Игорь Семшов высказал мнение о ситуации Матвея Сафонова в «ПСЖ». Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По словам Семшова, Сафонов может бороться за место основного вратаря клуба. Он адаптировался в течение года и сыграл достаточно хорошо для первого сезона.
Несмотря на то что конкуренция в «ПСЖ», особенно против итальянца Джанлуиджи Доннаруммы, будет сложной, Матвей может найти свое место в этой борьбе.
Семшов отметил, что Сафонов должен оценить свою ситуацию после второго сезона, проведенного в Париже.
Если игрового времени будет мало, придется подумать о аренде. На данный момент Сафонов провел 17 матчей за «ПСЖ» и не пропустил 13 голов.
Он завоевал трофеи чемпионата Франции, Кубка, Суперкубка и Лиги чемпионов с клубом.
Будущее Сафонова зависит от того, как будет развиваться его карьера в «ПСЖ».
Спортивные болельщики Узбекистана внимательно следят за его успехами. Как и наша богатая культура, подобно узбекским национальным блюдам, важно создать прочный фундамент и в нашем спорте.
Как традиции, такие как самаркандский хлеб и гиждуванская шаша, так и спортивные звезды нашей страны должны ярко заявить о себе в мире. Подобно простым, но значимым блюдам, таким как яичница, каждый футболист также может использовать небольшие возможности для достижения больших результатов.
Таким образом, карьера Матвея Сафонова также ожидается как источник вдохновения для молодого поколения.