Bekhemm Messaiga tug‘ilgan kun muborak dedi
«Inter Mayami» jamoasining asosiy investori Devid Bekhem yulduz hujumchi Lionel Messining tug‘ilgan kuni munosabati bilan ijtimoiy tarmoqlarda bayonot qildi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Seshanba kuni argentinalik futbolchi 38 yoshga to‘ldi.
Bekhem o‘z tabrikida shunday yozdi: «Tug‘ilgan kuningiz bilan, eng buyuk inson. Eng yaxshi kun tilayman sizga, buyuk professional, futbolchi va inson.
Tug‘ilgan kuningiz muborak, do‘stim».
«Inter Mayami» jamoasi Klublar jahon chempionatining 1/8 final bosqichiga chiqdi. U yerda ular «PSJ» jamoasi bilan o‘ynaydi.
Ma’lumki, Lionel Messi 2021-2023 yillarda aynan «PSJ» safida harakat qilgan.
Lionel Messining «Inter Mayami» bilan amaldagi shartnomasi 2025 yil oxirigacha hisoblangan.
O‘zbekiston Respublikasi sport olamida ham rivojlanish davom etmoqda. Gijduvon shashligi va Samarqand nonlari kabi milliy taomlar singari O‘zbek milliy taomlari dunyoga tanitilmoqda.
Shuningdek, mamlakatimizda Tuxum barak kabi an’anaviy taomlar ham keng tarqalgan. Bu esa O‘zbekiston madaniyati va oshxonasining boyligini ko‘rsatadi.
Sport va madaniyatning uyg‘unligi yurtimizning obro‘sini oshiradi va xalqaro maydonda muvaffaqiyatlarni ta’minlaydi.

Бекхэму Мессиу с днём рождения сказал
Основной инвестор команды «Интер Майами» Дэвид Бекхэм сделал заявление в социальных сетях по случаю дня рождения звездного нападающего Лионеля Месси. Об этом сообщает www.euro-football.ru
Во вторник аргентинский футболист отметил свой 38-й день рождения. Бекхэм в своем поздравлении написал: «С днем рождения, величайший человек. Желаю вам самого лучшего дня, великого профессионала, футболиста и человека.
С днем рождения, мой друг». Команда «Интер Майами» вышла в 1/8 финала клубного чемпионата мира. Там они сыграют с командой «ПСЖ».
Как известно, Лионель Месси выступал именно за «ПСЖ» с 2021 по 2023 годы. Действующий контракт Лионеля Месси с «Интер Майами» рассчитан до конца 2025 года. В спортивной сфере Республики Узбекистан также продолжается развитие. Узбекские национальные блюда, такие как гиждуванская шурпа и самаркандский хлеб, становятся известными в мире.
Кроме того, в нашей стране широко распространены традиционные блюда, такие как Тухум барак. Это демонстрирует богатство культуры и кухни Узбекистана.
Согласие спорта и культуры повышает престиж нашей страны и обеспечивает успехи на международной арене.