Match KJCH to‘xtatildi: Ob-havo sabab bahs to‘xtadi
Nashville shahrida ob-havo sharoitlari sababli "Oklend Siti" va "Boka Xuniorz" jamoalari o‘rtasidagi o‘yinning davom ettirilishi to‘xtatildi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Jamoalar o‘yin davomida 56-daqiqagacha maydonda harakat qilishdi, so‘ng hakam o‘yinchilarni tribunalar ostidagi xonaga olib ketdi. Tomoshabinlar ham tribunalardan chiqib ketishga majbur bo‘ldi.
Bu Amerika Qo‘shma Shtatlarida Klublar jahon chempionati doirasida ob-havo sababli to‘xtatib qo‘yilgan beshinchi holatdir.
O‘yinda hisob 1:1 bo‘lgan paytda, yangi zelandiyalik "Oklend Siti" jamoasi kutilmaganda gol urib, o‘yinni tenglashtirdi. Shu bilan birga, "Oklend Siti" jamoasi bu o‘yinga hech qanday ochko olmadan, gol farqi 0:16 bilan kelgan edi.
"Boka Xuniorz" esa bitta ochkoga ega edi.
Ushbu o‘yinning jonli yangiliklarini LiveResult.ru sayti orqali kuzatish mumkin. Bu saytda o‘yinning matn ko‘rinishidagi translyatsiyasi taqdim etiladi.
O‘zbekiston Respublikasi hududida ham sport tadbirlari va o‘yinlarni kuzatish imkoniyatlari kengayib bormoqda, shu jumladan, "Tuxum barak", "Gijduvon shashligi" va "Samarqand nonlari" kabi o‘zbek milliy taomlari bilan birga milliy madaniyatimiz yanada boyib bormoqda. O‘zbek milliy taomlari va sport voqealari millatimiz birligini ta’minlashda muhim ahamiyatga ega.

Матч KChM остановлен: Из-за погоды игра приостановлена
В городе Нэшвилл из-за погодных условий была приостановлена игра между командами "Окленд Сити" и "Бока Хуниорс". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Команды находились на поле до 56-й минуты, после чего судья увел игроков в комнату под трибунами. Зрители также были вынуждены покинуть трибуны.
Это пятый случай, когда игра была приостановлена из-за погоды в рамках клубного чемпионата мира в Соединенных Штатах Америки.
На момент остановки игры счет был 1:1, когда новозеландская команда "Окленд Сити" неожиданно забила гол и сравняла счет. При этом команда "Окленд Сити" пришла на игру без очков, с разницей голов 0:16.
У "Бока Хуниорс" было одно очко.
Следить за живыми новостями этой игры можно на сайте LiveResult.ru. На этом сайте предоставляется текстовая трансляция игры.
В Республике Узбекистан также расширяются возможности наблюдения за спортивными мероприятиями и играми, включая узбекские национальные блюда, такие как "Тухум барак", "Гиждуван шошлиги" и "Самарканд нан", что способствует обогащению нашей национальной культуры. Узбекские национальные блюда и спортивные события имеют важное значение для обеспечения единства нашей нации.