Benfika tarixiy g‘alabasi bilan Bavariyani mag‘lub etdi
Lissabonning "Benfika" jamoasi bosh murabbiyi Brunu Laje 2025 yilgi klub jahon chempionati guruh bosqichining uchinchi turida Myunxenning "Bavariya" jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindagi g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, jamoa birgalikda harakat qilish qobiliyatini namoyish etdi va aynan shu omil ularga g‘alaba keltirdi. Shuningdek, "Benfika" oldin ham "Bavariya"ga qarshi o‘ynaganligi sababli, raqibning kuchini va o‘yindagi murakkabliklarni yaxshi tushungan.
Bu esa jamoaga to‘g‘ri xulosa chiqarishga yordam berdi. Muhimi shundaki, jamoa to‘p bilan qanday ishlab, o‘yinni qanday boshqarganida edi.
Shu jihatdan "Benfika" juda yaxshi natija ko‘rsatdi. Natijada, "Benfika" o‘z maqsadiga erishib, guruhda birinchi o‘rinni egalladi. Ushbu o‘yinda "Benfika" "Bavariya"ni 1:0 hisobida mag‘lub etdi.
Bu g‘alaba Lissabon klubi tarixida Myunxen jamoasiga qarshi ilk marta qo‘lga kiritilgan yutuq bo‘ldi. Mutaxassisning so‘zlari FIFA matbuot xizmatida e’lon qilindi.
Ushbu muvaffaqiyat "Benfika"ning jahon futbolida o‘z o‘rnini mustahkamlashiga xizmat qilmoqda va kelajakdagi musobaqalarda yanada kuchliroq o‘yin ko‘rsatishiga turtki bo‘lishi kutilmoqda.

Бенфика исторической победой одолел Баварию
Главный тренер лиссабонского клуба "Бенфика" Бруну Лаже высказался о победе в третьем туре группового этапа клубного чемпионата мира 2025 года против мюнхенской "Баварии". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По словам тренера, команда продемонстрировала способность действовать совместно, и именно этот фактор принес им победу. Также "Бенфика" уже ранее играла против "Баварии", поэтому хорошо понимала силу соперника и сложности игры.
Это помогло команде сделать правильные выводы. Важно было, как команда работала с мячом и как управляла игрой.
В этом плане "Бенфика" показала очень хороший результат. В результате "Бенфика" достигла своей цели и заняла первое место в группе.
В этой игре "Бенфика" победила "Баварию" со счетом 1:0.
Эта победа стала первым достижением клуба из Лиссабона в истории против мюнхенской команды. Слова специалиста были опубликованы в пресс-службе ФИФА.
Этот успех способствует укреплению позиции "Бенфика" в мировом футболе и ожидается, что он станет стимулом для более сильной игры в будущих турнирах.