Sobiq Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi va Rossiya terma jamoasi futbolchisi Vladislav Radimov "PSJ" jamoasining darvozaboni Matvey Safonovning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Safonov aniq maqsad bilan harakat qilmoqda va bu borada o‘z yo‘lini topishga harakat qilmoqda. Radimovning aytishicha, Donnarumma darvozabon sifatida juda kuchli o‘yinchi hisoblanadi.
Agar Safonovga yaxshi taklif bo‘lsa, u haqida o‘ylash kerak, chunki uning o‘yin amaliyotini oshirish uchun jamoasini o‘zgartirishi zarur. Ushbu fikrlar "Match TV" telekanalida efirga uzatilgan intervyuda bildirildi. Matvey Safonov 2022-yil yozida Rossiyaning "Krasnodar" jamoasidan Parij jamoasiga o‘tgan.
Rossiyalik darvozabonning transferi Frantsiyaning chempioni "PSJ" jamoasiga 20 million yevroga tushdi. Uning klub bilan shartnomasi 2029-yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Safonovning o'tgan yillarda namoyish etgan o‘yinlari va tajribasi jamoaga katta foyda keltiradi. Shu bilan birga, u kelajakda yanada rivojlanishi uchun ko‘proq amaliyotga ega bo‘lishi muhim.
Mutaxassislarning fikricha, darvozabon uchun o‘zini sinovdan o‘tkazish va o‘yin amaliyotini oshirish uchun jamoani almashtirish yaxshi qaror bo‘lishi mumkin. Matvey Safonovning faoliyati va kelajagi futbol ixlosmandlari tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Радимов: Сафонову рекомендуется уйти из ПСЖ
Бывший игрок санкт-петербургского "Зенита" и сборной России Владислав Радимов высказался о будущем вратаря "ПСЖ" Матвея Сафонова. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, Сафонов действует с четкой целью и пытается найти свой путь в этом направлении. Радимов отметил, что Доннарумма является очень сильным игроком на позиции вратаря.
Если будет хорошее предложение для Сафонова, стоит об этом подумать, так как ему необходимо сменить команду для повышения игровой практики. Эти мысли были высказаны в интервью, которое вышло в эфир на телеканале "Матч ТВ".
Матвей Сафонов перешел в команду Парижа из российского "Краснодара" летом 2022 года.
Трансфер российского вратаря обошелся чемпиону Франции "ПСЖ" в 20 миллионов евро. Его контракт с клубом рассчитан до середины 2029 года.
Игры и опыт Сафонова, продемонстрированные в предыдущие годы, приносят команде большую пользу. В то же время, для его дальнейшего развития важно иметь больше игровой практики.
По мнению специалистов, для вратаря может быть хорошим решением сменить команду, чтобы пройти испытание и увеличить игровую практику. Карьера и будущее Матвея Сафонова вызывают большой интерес у футбольных болельщиков.