Futbol bo‘yicha mutaxassis Vladislav Radimov poytaxtning “Lokomotiv” jamoasida qaysi pozitsiyani kuchaytirish kerakligini aytdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Rossiya chempionligi uchun kurashish maqsadida markaziy himoyachini kuchaytirish lozim. Radimovning so‘zlariga ko‘ra, “Loko” jamoasida muammo faqat markaziy himoyachida, boshqa chiziqlar esa yetarlicha kuchli.
U bu haqda “Match TV” telekanalida gapirdi va jamoa tarkibini yaxshilab, birinchi o‘ringa intilish kerakligini ta’kidladi. O‘tgan mavsumda mixail Galaktionov boshqaruvidagi jamoa Premyer-liga musobaqalarida oltinchi o‘rinni egalladi. Bu mavsumda esa birinchi marotaba “Krasnodar” jamoasi chempionlikni qo‘lga kiritdi.
Ikkinchi o‘rinni Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi band qilgan bo‘lsa, uchlikni Moskvaning CSKA jamoasi yakunladi. “Lokomotiv” jamoasi uchun esa markaziy himoyani kuchaytirish katta ahamiyatga ega, chunki bu ularning yuksalishida muhim omil hisoblanadi.
Jamoa tarkibini to‘g‘ri shakllantirish va zaif tomonlarni bartaraf etish orqali chempionlikka munosib nomzod bo‘lish mumkin.

Радимов: В Локомотиве необходимо усилить центральную защиту
Специалист по футболу Владислав Радимов сказал, какую позицию необходимо усилить в столичном клубе "Локомотив". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его мнению, для борьбы за чемпионство необходимо усилить центрального защитника. По словам Радимова, проблема в команде "Локо" заключается только в центральном защитнике, остальные линии достаточно сильны.
Он об этом говорил на телеканале "Матч ТВ" и подчеркнул, что необходимо улучшить состав команды и стремиться к первому месту. В прошлом сезоне команда под руководством Михаила Галактионова заняла шестое место в соревнованиях Премьер-лиги. В этом сезоне впервые команда "Краснодар" завоевала чемпионство.
Второе место занял санкт-петербургский клуб "Зенит", а тройку замкнул московский ЦСКА. Для команды "Локомотив" усиление центральной защиты имеет большое значение, так как это является важным фактором их прогресса.
Правильное формирование состава команды и устранение слабых мест могут сделать их достойными кандидатами на чемпионство.