Arsenal Kepa Arrisabalagani sotib olmoqchi
Ispaniyalik darvozabon Kepa Arrizabalaga, huquqlari Londonning "Chelsi" klubiga tegishli bo‘lib, faoliyatini boshqa bir inglizning yuqori darajadagi klubida davom ettirishi mumkin. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
BBC axborotlariga ko‘ra, 30 yoshli darvozabonni "Arsenal" jamoasi olishga intilmoqda. "Kanonerlar" yaqinda Kepaning o'tishi bo‘yicha kelishuvga erishishni rejalashtirmoqda.
Eslatib o‘tamiz, o'tgan mavsumda Arrizabalaga ijarada bo‘lib, "Bornmut" safida o‘ynagan. Keping transfer qiymati taxminan o‘n million yevroga baholanmoqda. 2024/2025 yilgi mavsumda Arrizabalaga Angliya Premer-ligasida 31 o‘yinda maydonga tushdi.
U 39 ta gol o‘tkazib yubordi, shuningdek, sakkizta uchrashuvda darvozasini daxlsiz saqladi. Uning tajribasi va mahorati "Arsenal" jamoasiga kuchli takomillashtirish bo‘lib xizmat qilishi kutilmoqda.
Bu transfer amalga oshsa, Kepa yangi jamoasida o‘z o‘rnini mustahkamlash uchun imkoniyatga ega bo‘ladi.

Арсенал хочет купить Кепу Аррисабалагу
Испанский вратарь Кепа Аррисабалага, права на которого принадлежат лондонскому клубу "Челси", может продолжить карьеру в другом английском клубе высшей лиги. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По информации BBC, 30-летнего вратаря хочет заполучить команда "Арсенал". "Канониры" планируют добиться соглашения о переходе Кепы в ближайшее время.
Напомним, что в прошлом сезоне Аррисабалага выступал в аренде за "Борнмут". Стоимость трансфера Кепы оценивается примерно в десять миллионов евро. В сезоне 2024/2025 Аррисабалага провел 31 матч в английской Премьер-лиге.
Он пропустил 39 голов, а также сохранил свои ворота в неприкосновенности в восьми встречах. Его опыт и мастерство ожидается, что послужат сильным усилением для команды "Арсенал".