Roman Oreshuk: Spartak Lokomotivdan yuqoriroq bo‘ladi
Mashhur agent Roman Oreshchuk Rossiya chempionatining keyingi mavsumida qaysi jamoa yuqoriroq o‘rinda bo‘lishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” jamoasi baribir yuqoriroq natija ko‘rsatadi. O‘yinlari yanada qiziqarli va mavsum boshidan sovgacha ular yuqoriroq o‘rinda bo‘lishadi, bu har doimgidek shunday bo‘ladi.
O‘yinlar bahorda “qizil-oq” jamoasi uchun qiyinlashadi, deb ta’kidladi Oreshchuk. O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida “Spartak” to‘rtinchi o‘rinni egallagan bo‘lsa, “Lokomotiv” esa oltinchi o‘rinda yakunlagan. Yangi mavsum 18-21 iyul kunlari boshlanadi.
Birinchi turda “Spartak” Mahachqaladagi “Dinamo” bilan o‘ynaydi, “Lokomotiv” esa “Sochi” jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Shunday qilib, yangi mavsum oldidan jamoalarning tayyorgarligi va o‘yindagi holati juda muhim ahamiyat kasb etadi.
Har ikki jamoa ham o‘z kuchini ko‘rsatishga harakat qiladi, ammo hozircha “Spartak” ustunlikka ega ko‘rinadi.

Роман Орешук: Спартак будет выше Локомотива
Известный агент Роман Орещук высказал мнение о том, какая команда займет более высокое место в следующем сезоне чемпионата России. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, команда «Спартак» все равно покажет более высокий результат. Их игры будут более интересными, и с начала сезона до подарков они будут на более высоком месте, как это всегда и бывает.
Орешук отметил, что весной игры для «красно-белых» усложнятся. В прошлом сезоне «Спартак» занял четвертое место в Российской Премьер-лиге, а «Локомотив» завершил на шестом. Новый сезон начнется с 18 по 21 июля.
В первом туре «Спартак» сыграет с «Динамо» в Махачкале, а «Локомотив» выйдет на поле против команды «Сочи». Таким образом, подготовка команд и состояние игры перед новым сезоном имеют очень важное значение.
Обе команды будут стараться продемонстрировать свои силы, но пока «Спартак» выглядит более предпочтительно.