Rossiyada eng mashhur sportchi: Ovechkin birinchi o‘rinda
Rossiyada eng mashhur sportchi kim ekanligini aniqlash maqsadida o‘tkazilgan tadqiqot natijalari e’lon qilindi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu tadqiqot Sports.ru sayti orqali yoritilgan bo‘lib, unda Signal agentligi ham ishtirok etgan. Tadqiqotga ko‘ra, Rossiyada eng mashhur sportchi sifatida xokkeychi Aleksandr Ovechkin tanlangan.
U bahorda NHLda eng ko‘p gol kiritish bo‘yicha rekord o‘rnatgan. Shuni ta’kidlash kerakki, Ovechkin Moskva «Dinamo» futbol jamoasini qo‘llab-quvvatlaydi. Ikkinchi o‘rinda tenischi Daniil Medvedev turadi, uchinchi o‘rinni esa figuralar skeytingi olami vakili Kamila Valieva egallagan.
To‘rtinchi o‘rinda Lionel Messi, beshinchida esa Krishtianu Ronaldu bor. Oltinchi va yettinchi o‘rinlarni figuralar skeytingi sportchilari Aleksandra Trusova va Alina Zagitova bo‘lishib olgan. Sakkizinchi o‘rinda Monako futbolchisi Aleksandr Golovin joylashgan.
Unga keyingi o‘rinlarda Anna Shcherbakova va Yevgeniya Medvedeva ergashadi. Umuman olganda, eng yaxshi o‘nlik ro‘yxatida beshta figuralar skeytingi sportchisi, uchta futbolchi, bir xokkeychi va bir tenischi borligi ko‘zga tashlanadi.
Bu natijalar Rossiyada sportchilar orasida eng yuqori e’tiborni kimlarga qaratilganligini aniq ko‘rsatadi.

Самый известный спортсмен в России: Овечкин на первом месте
В России опубликованы результаты исследования, проведенного с целью определить, кто является самым популярным спортсменом. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Это исследование освещено на сайте Sports.ru, в котором также участвовало агентство Signal. Согласно исследованию, самым популярным спортсменом в России был выбран хоккеист Александр Овечкин.
Он установил рекорд по количеству голов, забитых весной в НХЛ. Следует отметить, что Овечкин поддерживает московский футбольный клуб «Динамо». На втором месте теннисист Даниил Медведев, а третье место занимает представительница фигурного катания Камилла Валиева.
На четвертом месте Лионель Месси, на пятом — Криштиану Роналду. Шестое и седьмое места занимают фигуристы Александра Трусова и Алина Загитова. На восьмом месте расположился футболист из Монако Александр Головин.
Следом за ним идут Анна Щербакова и Евгения Медведева. В целом, в десятке лучших можно заметить, что пять спортсменов фигурного катания, три футболиста, один хоккеист и один теннисист.