Tashuev: «Spartak» yangi mavsumda chempionlik uchun kurashishi kerak
Rossiyalik murabbiy Sergey Tashuev Spartak jamoasining yangi RPL mavsumidagi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Spartakda kuchli tarkib mavjud bo‘lib, unga yaqinda Ivan Sergeyev ham qo‘shilishi mumkin. Murabbiyning fikricha, qizil-oq rangli jamoa yangi mavsumda chempionlik uchun kurashishi kerak.
Jamoada g‘alaba ruhi borligi muhim jihatlardan biri hisoblanadi. Tashuev ta’kidlaganidek, Spartak ikkinchi to‘rtlik jamoalariga qarshi o‘yinlarda g‘alaba qozonishi lozim, chunki ular endi yuqori darajadagi raqiblar bilan qanday o‘ynashni yaxshi tushunib yetgan.
O‘tgan mavsumda Spartak Rossiya Premyer Ligasi pley-off bosqichini to‘rtinchi o‘rinda yakunlagan. Yangi mavsumning birinchi turida Dejan Stankovich qo‘l ostidagi jamoa Makhachkala shahrining Dinamo jamoasini qabul qiladi.
Ushbu o‘yin yangi mavsum uchun muhim va qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda. Spartak muxlislari jamoaning muvaffaqiyatiga katta umid bilan qaramoqda.

Ташуев: «Спартак» в новом сезоне должен бороться за чемпионство
Российский тренер Сергей Ташуев высказал мнение о возможностях команды Спартак в новом сезоне РПЛ. Об этом сообщает www.euro-football.ru
По его словам, в Спартаке есть сильный состав, к которому недавно может присоединиться Иван Сергеев. По мнению тренера, красно-белая команда должна бороться за чемпионство в новом сезоне.
Наличие духа победы в команде является одним из важных аспектов. Как отметил Ташуев, Спартак должен побеждать в матчах против команд второй четверки, так как они теперь хорошо понимают, как играть с соперниками высокого уровня.
В прошлом сезоне Спартак завершил плей-офф Российской Премьер-Лиги на четвертом месте. В первом туре нового сезона команда под руководством Деяна Станковича примет команду Динамо из Махачкалы.
Эта игра ожидается как важная и интересная для нового сезона. Болельщики Спартака с большим оптимизмом смотрят на успехи команды.