Sobiq «Ahmat» jamoasi bosh murabbiyi Sergey Tashuyev Moskva «Spartak»ining bosh murabbiyi lavozimida ishlayotgan Deyan Stankovich haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Stankovich oddiy murabbiy hisoblanadi va uning jamoasi o‘yin tuzilmasi ko‘proq qanotlarga qaratilgan. Tashuyev aytadiki, Stankovichda o‘yinni tashkil etishda ayrim muammolar mavjud, biroq bu holat boshqa murabbiylar uchun ham tanish.
U o‘z fikrida, bunday kichik kamchiliklar murabbiylik faoliyatining bir qismi ekanligini ta’kidladi. Shuningdek, mutaxassis Stankovichga o‘z jamoasining har bir o‘yiniga yanada puxta tayyorgarlik ko‘rishni maslahat berdi.
O‘tgan mavsumda Rossiya chempionatida «Spartak» musobaqani to‘rtinchi o‘rinda yakunlagan. Jamoa 30 tur davomida 57 ochko jamg‘argan va uchlikni ikki ochko farq bilan ortda qoldirgan.
Umuman olganda, Stankovichning boshqaruvida «Spartak» yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda, biroq raqobatchilar bilan kurashda hali ham ko‘p ish qilish kerakligi ayon. Murabbiy va jamoasi kelgusidagi o‘yinlarga yaxshiroq tayyorgarlik ko‘rish orqali muvaffaqiyatlarni oshirishga intilishi zarur.

Ташуев: Станкович простой, но опытный тренер
Бывший главный тренер команды «Ахмат» Сергей Ташуев высказал мнение о Деяне Станковиче, который работает главным тренером московского «Спартака». Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, Станкович является обычным тренером, и структура игры его команды больше ориентирована на фланги. Ташуев говорит, что у Станковича есть некоторые проблемы с организацией игры, однако эта ситуация знакома и другим тренерам.
Он отметил, что такие небольшие недостатки являются частью тренерской деятельности. Также специалист посоветовал Станковичу более тщательно готовиться к каждому матчу своей команды.
В прошлом сезоне «Спартак» завершил чемпионат России на четвертом месте. Команда за 30 туров набрала 57 очков и отстала от тройки на два очка.
В целом, под руководством Станковича «Спартак» показывает хорошие результаты, однако в борьбе с соперниками еще предстоит много работы. Тренеру и его команде необходимо стремиться к увеличению успехов через лучшую подготовку к предстоящим играм.