Mikhail Kerzhakov «Zenit» bilan yangi shartnoma imzoladi
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi darvozaboni Mixail Kerzhakov o‘zining klub bilan shartnomasini qanday uzaytirgani haqida so‘zlab berdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlaganicha, barchasi ta’til paytida sodir bo‘lgan. Dam olishga ketgan va yig‘in boshlanishidan bir necha kun oldin Aleksandr Medvedev unga qo‘ng‘iroq qilib, yana bir yil davomida futbolchi sifatida shartnomani uzaytirishni taklif qilgan.
Mixailning aytishicha, unga o‘ylash uchun bir necha kun berilgan va oxir-oqibat 17 iyun kuni yangi shartnoma imzolangan. Kerzhakovning avvalgi shartnomasi 2025 yil 30 iyun kuni tugashiga qaramay, yangi kelishuv 2026 yil yozigacha mo‘ljallangan. Hozirda 38 yoshda bo‘lgan darvozabon so‘nggi mavsumda rasmiy o‘yinlarda maydonga tushmagan, chunki jamoada Deniss Adamov va Yevgeniy Latishonok uning o‘rnini egallagan.
Bu shartnoma uzaytirilishi uning jamoada faoliyatini yana bir yil davom ettirishiga imkon beradi. Kerzhakov o‘zining tajribasi va jamoaga qo‘shgan hissasini davom ettirishga tayyorligini bildirgan.

Михаил Кержаков подписал новый контракт с «Зенитом»
Вратарь петербургского "Зенита" Михаил Кержаков рассказал, как он продлил контракт с клубом. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он отметил, что все произошло во время отпуска. Уехав на отдых, за несколько дней до начала сбора Александр Медведев позвонил ему и предложил продлить контракт еще на год в качестве футболиста.
По словам Михаила, ему дали несколько дней на размышления, и в конечном итоге 17 июня был подписан новый контракт. Несмотря на то, что предыдущий контракт Кержакова истекает 30 июня 2025 года, новое соглашение рассчитано до лета 2026 года. В настоящее время 38-летний вратарь не выходил на поле в официальных играх в прошлом сезоне, так как в команде его место заняли Денис Адамов и Евгений Латышонок.
Это продление контракта позволит ему продолжить карьеру в команде еще на один год. Кержаков заявил о готовности продолжать делиться своим опытом и вносить вклад в команду.