Jorje Jezush «Al-Nasr» jamoasining yangi murabbiyi bo‘lishi mumkin
Stefano Pioli "Al-Nasr" jamoasining bosh murabbiyi lavozimidan ketdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Keyingi bosh murabbiy sifatida portugaliyalik Jorge Jesush tayinlanishi mumkin. FootMercato nashrining xabariga ko‘ra, so‘nggi soatlarda "Al-Nasr" jamoasi 70 yoshli mutaxassis bilan muzokaralar olib bormoqda. Jorge Jesush may oyining boshlarida "Al-Nasr"ning raqibi bo‘lgan "Al-Hilal" klubidan bosh murabbiylik lavozimini tark etdi.
U bu jamoa boshqaruvida 99 ta o‘yinda ishtirok etib, ulardan 80 tasida g‘alaba qozongan, 10 tasida durang natija qayd etgan va 9 marta mag‘lub bo‘lgan. Eslatib o‘tamiz, "Al-Nasr" Saudiya Arabistonining oxirgi chempionatida musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinni egallagan. "Al-Hilal" ikkinchi o‘rin bilan chempionatni yakunlagan bo‘lsa, chempionlikni "Al-Ittihad" jamoasi qo‘lga kiritgan.
Bu o‘zgarishlar Saudiya klublari futbolida yangi davrning boshlanishi sifatida ko‘rilmoqda va jamoalar kelgusida yanada yuqori natijalarga erishishga intilmoqda.

Хорхе Хесус может стать новым тренером команды «Аль-Наср»
Стефано Пиоли покинул пост главного тренера команды "Аль-Наср". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
В качестве следующего главного тренера может быть назначен португалец Жорже Жесуш. По информации издания FootMercato, в последние часы команда "Аль-Наср" ведет переговоры с 70-летним специалистом. Жорже Жесуш покинул пост главного тренера клуба "Аль-Хилал", который был соперником "Аль-Наср" в начале мая.
Он провел 99 матчей под руководством этой команды, из которых 80 выиграл, 10 завершил вничью и 9 проиграл. Напоминаем, что "Аль-Наср" занял третье место в последнем чемпионате Саудовской Аравии. "Аль-Хилал" завершил чемпионат на втором месте, а чемпионство завоевала команда "Аль-Иттихад".
Эти изменения рассматриваются как начало новой эпохи в футболе саудовских клубов, и команды стремятся к более высоким результатам в будущем.