Mbappe Kelayotgan O‘yinda Ham Ishtirok Etmaydi: Real Zayavkasini E’lon Qildi
«Real» jamoasi Klublar jahon chempionati guruh bosqichining uchinchi turida «Red Bull Zaltsburg»ga qarshi o‘yin uchun ro‘yxatdagi futbolchilarni e’lon qildi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu ro‘yxatda jamoaning asosiy va zaxira o‘yinchilari o‘z o‘rinlarini topgan. Darvozabon sifatida Kurtua va Lunin, himoyachilar safida Frans Gonsales, Trent, Vaskes, Frans Garsiya, Ryudiger, Huyssen, Yussef hamda Hakobo maydonga tushishi kutilmoqda.
Yarim himoya chizig‘ida Bellingem, Valverde, Modrich, Tchuameni, Gyuler, Sebalyos, Chema va Mario Martin faoliyat ko‘rsatadi. Hujumchilar qatorida Vinisius, Rodrigo, Braim Dias, Gonsalo Garsiya va Munyos mavjud.
Ro‘yxatda Kilian Mbappe yo‘qligi e’tiborni tortadi. U fransuz futbolchisi bo‘lib, jamoa bilan birga mashg‘ulotlarga qaytgan bo‘lsa-da, hanuzgacha gastrotenteritdan to‘liq tiklanmagani sababli maydonga tushmaydi.
«Real» va «Red Bull Zaltsburg» o‘rtasidagi o‘yin 27 iyun kuni Moskva vaqti bilan soat 04:00 da boshlanadi. Ushbu uchrashuv jamoalar uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, guruh bosqichidagi keyingi bosqichga chiqish imkoniyatini belgilaydi.

Мбаппе не примет участия в предстоящей игре: Реал объявил заявление
Команда «Реал» объявила состав игроков на матч против «Ред Булл Зальцбург» в третьем туре группового этапа клубного чемпионата мира. Об этом сообщает www.euro-football.ru
В этом списке нашли свои места основные и запасные игроки команды. Вратарями ожидаются Куртуа и Лунин, в защитной линии - Франс Гонсалес, Трент, Васкес, Франс Гарсия, Рюдигер, Хуйссен, Юссеф и Хакоб.
В полузащите будут действовать Беллингем, Вальверде, Модрич, Тчуамени, Гюлер, Себальос, Чема и Марио Мартин. В атаке представлены Винисиус, Родриго, Брайм Диас, Гонсало Гарсия и Муньос.
Отсутствие Килиана Мбаппе в списке привлекает внимание. Он французский футболист, который вернулся к тренировкам с командой, но все еще не полностью восстановился от гастроэнтерита, поэтому не выйдет на поле.
Матч между «Реалом» и «Ред Булл Зальцбург» начнется 27 июня в 04:00 по московскому времени. Эта встреча имеет важное значение для команд, так как определяет возможность выхода в следующий этап группового этапа.