Laporta: Barselona va Real yondashuvi farqli ekan
Joan Laporta, "Barselona" klubi prezidenti sifatida, klubning transfer siyosati va asosiy raqiblari "Real" bilan taqqoslaganda yondashuvlarida qanday farq borligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Laportaning so‘zlariga ko‘ra, "Real" kuchni his qiladi, bizda esa erkinlik tuyg‘usi mavjud. Ular ko‘proq yangi futbolchilarni sotib olishga intilsa, "Barselona" o‘z akademiyasining tarbiyalangan o‘yinchilariga ishonadi.
Bu yondashuv klubning uzoq muddatli rivojlanishiga xizmat qiladi va yosh iste’dodlarni yetishtirishga katta e’tibor qaratiladi. 2024/2025 mavsumida "Barselona" Ispaniya chempionati, Kubok va Superkubokni qo‘lga kiritib, mamlakat ichidagi barcha asosiy musobaqalarda g‘alaba qozondi. Bu natija klubning sifatli jamoa qurish va strategik yondashuvining samarasi hisoblanadi.
Hozirgi vaqtda "Barselona" futbolchilari ta’tilga chiqishgan, ular joriy mavsumdan so‘ng qayta kuch to‘plash va keyingi mavsumga tayyorgarlik ko‘rish imkoniga ega bo‘ldilar. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi bu bo‘sh vaqtni futbolchilarni tiklash va yangi g‘alabalarga erishish uchun ishlatishga chaqirmoqda.

Лапорта: подход Барселоны и Реала различен
Жоан Лапорта, президент клуба "Барселона", высказал мнение о том, в чем заключается различие в подходах клуба к трансферной политике по сравнению с основным соперником "Реалом". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По словам Лапорты, "Реал" ощущает силу, в то время как у нас есть чувство свободы. Если они стремятся приобрести больше новых футболистов, "Барселона" доверяет воспитанникам своей академии.
Этот подход служит долгосрочному развитию клуба и уделяет большое внимание воспитанию молодых талантов. В сезоне 2024/2025 "Барселона" завоевала чемпионат Испании, Кубок и Суперкубок, одержав победу во всех основных соревнованиях страны. Этот результат является следствием качественного построения команды и стратегического подхода клуба.
В настоящее время футболисты "Барселоны" находятся в отпуске, у них есть возможность восстановиться после текущего сезона и подготовиться к следующему. Руководство клуба и тренерский штаб призывают использовать это свободное время для восстановления игроков и достижения новых побед.