Realning himoyasida kim o‘ynaydi: so‘nggi qaror ma’lum bo‘ldi
Madridning “Real” jamoasi Jahon klub chempionati guruh bosqichining so‘nggi o‘yini uchun tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv “Red Bull Zaltsburg” jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 04:00 ga belgilangan va u juma kuni o‘tkaziladi.
Marca nashrining xabar berishicha, yaqinda jarohatdan tuzalgan Antonio Rüdiger hozircha asosiy tarkibda maydonga tushishga tayyor emas. Shu sababli, himoya markazida Din Huysen bilan birga Orelien Chuameny o‘ynaydi.
Raul Asensio esa diskvalifikatsiya qilingan, chunki u avvalgi o‘yinda “Pachuka”ga qarshi to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka olgan. Oldinroq, Xabi Alonso nomzod yarim himoyachi Chuamenyni markaziy himoyachi sifatida o‘ynatishni istamasligi haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Lekin amaldagi vaziyatda bosh murabbiy boshqa variantga ega emasdek ko‘rinadi.
Shunday qilib, jamoa himoyasida o‘zgarishlar yuz beradi va bu o‘yinda natija uchun kurash boshqacha kechadi. Madrid klubi g‘alaba uchun bor imkoniyatini ishga solishga tayyor.
Ushbu uchrashuv guruh bosqichidagi so‘nggi va hal qiluvchi bahs bo‘lib, har ikki jamoa o‘z o‘yinini namoyish etishga intiladi.

Кто играет в защите Реала: последнее решение стало известно
Команда "Реал" из Мадрида готовится к последней игре группового этапа чемпионата мира клубов. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Встреча пройдет против команды "Ред Булл Зальцбург". Время начала игры назначено на 04:00 по московскому времени и пройдет в пятницу.
По информации издания Marca, недавно восстановившийся от травмы Антонио Рюдигер пока не готов выйти на поле в основном составе. Поэтому в центре защиты вместе с Дином Хуисеном будет играть Орелиен Тчуамени.
Рауль Асенсио дисквалифицирован, так как в предыдущей игре получил прямую красную карточку в матче против "Пачуки". Ранее появлялась информация о том, что Хаби Алонсо не хочет использовать полузащитника Тчуамени в качестве центрального защитника. Но в сложившейся ситуации главный тренер, похоже, не имеет другого варианта.
Таким образом, в защите команды произойдут изменения, и борьба за результат в этой игре будет другой. Мадридский клуб готов использовать все свои возможности для победы.
Эта встреча станет последним и решающим поединком группового этапа, и обе команды стремятся продемонстрировать свою игру.