«Монтеррей» 1/8 финалга чиқди, «Урава»ни енгди
Monterrey jamoasi Jahon klublar chempionati guruh bosqichining uchinchi turida Urawa Red jamoasini 4:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Meksikaliklar uchinchi daqiqadan 38-daqiqagacha bo‘lgan vaqt oralig‘ida uchta gol urishdi. Bu gollarni Nelson Deossa, Xerman Berterame va Xesus Korona qayd etdi.
Birinchi va uchinchi gol uzoq masofadan kiritildi. Monterrey jamoasi o‘yinda ustunlikka ega bo‘lmasa-da, ajoyib imkoniyatlarni amalga oshirib, barcha savollarni birinchi bo‘limda hal qildi. Ikkinchi bo‘limda faqat bitta gol ko‘rildi, u esa qo‘shimcha vaqtda urildi.
Bu golni yana Xerman Berterame kiritib, dubllikni amalga oshirdi. Shu tariqa Monterrey guruhda Interdan keyin ikkinchi o‘rinni egallab, 1/8 finalga chiqdi.
U yerda u Borussia Dortmund bilan kuch sinashadi. Urawa Red esa ochko ololmay guruhdagi so‘nggi o‘rinni egalladi. O‘yinning protokoli bo‘yicha Urawa Red hisobida nol ochko bilan, Monterrey esa 4 ta gol bilan g‘alaba qozondi.
Jamoalar tarkibida ko‘plab o‘yinchilar maydonga tushdi, o‘zgartirishlar amalga oshirildi. O‘yinning o‘tkazilgan joyi — "Roza Bul" stadioni, Pasadina shahrida bo‘ldi.

«Монтеррей» вышел в 1/8 финала, победив «Ураву»
Команда Монтеррей в третьем туре группового этапа чемпионата мира клубов одержала победу над командой Урава Ред со счетом 4:0. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Мексиканцы забили три гола в промежутке с третьей по 38-ю минуту. Эти голы на счету Нельсона Деосса, Хермана Бертераме и Хесуса Короны.
Первый и третий голы были забиты с дальнего расстояния. Хотя команда Монтеррей не имела преимущества в игре, она реализовала отличные возможности и решила все вопросы в первом тайме. Во втором тайме был забит только один гол, который пришелся на дополнительное время.
Этот гол снова забил Херман Бертераме, оформив дубль. Таким образом, Монтеррей занял второе место в группе после Интернационале и вышел в 1/8 финала.
Там он встретится с Боруссией Дортмунд. Урава Ред же, не набрав очков, заняла последнее место в группе. Согласно протоколу матча, Урава Ред имеет ноль очков, а Монтеррей одержал победу с 4 голами.
В составах команд на поле вышло много игроков, были произведены замены. Место проведения матча — стадион "Роза Буль", город Пасадена.