Xabi Alonso: "O'yinchilar mening g'oyalarimni tushunmoqda"
Madridning "Real" futbol klubining bosh murabbiyi Xabi Alonso Jahon klub chempionati oldidan "Red Bull Zaltsburg"ga qarshi o‘yin oldidan matbuot anjumani o‘tkazdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U jurnalistlar bilan suhbatda o‘z fikrlarini bayon qildi. O‘yin juma kuni, 27 iyun kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqt bilan soat 04:00 da boshlanadi. Alonso futbolchilar uning g‘oyalarini tushunadimi degan savolga javoban shunday dedi: "Ha, mashg‘ulotlar davomida faol muhokamalar bo‘ladi.
Eng muhimi – yangi narsalarni qabul qilishga tayyorlikdir. Men buni ko‘ryapman.
Futbolchilar tezda moslashishga intilmoqda va yangi davrni muvaffaqiyatli boshlashni xohlashmoqda. Ular ma’lumotni juda tez o‘zlashtiradi, ularga ishlash oson".
Ispaniya ommaviy axborot vositalari Alonso so‘zlarini shu tarzda yoritmoqda. Jahon klub chempionatining guruh bosqichidagi ikki o‘yinidan keyin "Real" to‘plagan ochkolari soni to‘rtga yetdi. Jamoa o‘z o‘yinini davom ettirib, keyingi bosqichga chiqish uchun harakat qilmoqda.
Murabbiy va futbolchilar yangi vazifalarga jiddiy yondashmoqda va g‘alabaga erishish uchun bor kuchlarini sarflamoqda.

Хаби Алонсо: "Игроки понимают мои идеи"
Главный тренер футбольного клуба "Реал" из Мадрида Хаби Алонсо провел пресс-конференцию перед матчем против "Ред Булл Зальцбург" в рамках чемпионата мира среди клубов. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он поделился своими мыслями в беседе с журналистами. Игра состоится в пятницу, 27 июня, и начнется в 04:00 по московскому времени. На вопрос, понимают ли футболисты его идеи, Алонсо ответил: "Да, во время тренировок проходят активные обсуждения.
Самое главное – это готовность принимать новое. Я это вижу.
Футболисты стремятся быстро адаптироваться и хотят успешно начать новую эпоху. Они очень быстро усваивают информацию, им легко работать".
Испанские СМИ освещают слова Алонсо таким образом. После двух матчей группового этапа чемпионата мира среди клубов "Реал" набрал четыре очка. Команда продолжает свою игру и стремится выйти в следующий этап.
Тренер и футболисты серьезно относятся к новым задачам и прилагают все усилия для достижения победы.