Poytaxtning "Lokomotiv" klubida o‘ynovchi yarim himoyachi Aleksey Batrakov o‘zining kelgusi mavsum uchun belgilagan maqsadlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U shaxsiy statistikaga asoslanib aniq prognoz qilish qiyinligini ta’kidladi. Batrakovning so‘zlariga ko‘ra, uning asosiy maqsadi o‘z o‘yinini ma’lum darajadan pastga tushirmaslik va doimiy darajada o‘ynashdir.
Jamoa sifatida esa u uchlikka kirish, ya’ni musobaqada yuqori o‘rinlarni egallash niyatida. O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida 20 yoshli futbolchi 29 ta o‘yinda maydonga tushib, 14 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Bundan tashqari, u 7 ta golli uzatmani amalga oshirdi.
2024/25 yilgi chempionat yakunida "Lokomotiv" jamoasi 30 tur davomida 53 ochko to‘plab, turnir jadvalida oltinchi o‘rinni egalladi. Batrakovning o‘yin ko‘rsatkichlari va jamoaning natijasi kelasi mavsumda yanada yaxshilanishi kutilmoqda.

Батраков: В следующем сезоне выведем команду в тройку
Полузащитник Алексей Батраков, играющий в клубе "Локомотив" столицы, высказал свои цели на предстоящий сезон. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он отметил, что на основе личной статистики трудно делать точные прогнозы. По словам Батракова, его главная цель — не опускать свой уровень игры ниже определенной планки и играть на постоянном уровне.
Как команда, он намерен войти в тройку, то есть занять высокие места в турнире. В прошлом сезоне 20-летний футболист провел 29 матчей в Российской Премьер-Лиге и смог забить 14 голов. Кроме того, он сделал 7 голевых передач.
По итогам чемпионата 2024/25 годов команда "Локомотив" набрала 53 очка за 30 туров и заняла шестое место в турнирной таблице. Ожидается, что показатели Батракова и результаты команды в следующем сезоне улучшатся.