Batrakov: Yamalni La Ligada ortda qoldirsam, yanada yoqimli boʻlar edi
Lokomotiv jamoasining hujumchi yarimhimoyachisi Aleksey Batrakov o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U ayrim ko‘rsatkichlar bo‘yicha Barselona klubining qanot o‘yinchisi Lamin Yamaldan ustunroq ekanligini ta’kidladi. Batrakov La Liga va Rossiya Premyer Ligasi o‘rtasidagi farqlarni ko‘rsatib o‘tdi va ularni to‘g‘ri taqqoslash qiyinligini aytdi.
Ammo, agar u La Ligada Yamaldan o‘zib ketganida, bu uning uchun yanada yoqimli bo‘lardi, dedi futbolchi. O‘tgan mavsumda 20 yoshli Batrakov barcha musobaqalar hisobiga 37 o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urdi va 10 ta golga uzatma berdi.
17 yoshdagi Lamin Yamanning esa o‘tgan mavsumda 55 o‘yinda maydonga tushib, 18 ta gol urgan va 25 ta samarali uzatma amalga oshirgan. Ushbu raqamlar futbolchilarning o‘z salohiyatlarini ko‘rsatishda muhim ahamiyatga ega bo‘lib, ular yoshiga qaramay, jamoalari uchun katta hissa qo‘shmoqda.
Batrakov va Yamal kabi yosh futbolchilar kelajakda yanada yuqori natijalarga erishishlari kutilmoqda.

Батраков: Если бы я оставил Ямал позади в Ла Лиге, это было бы еще приятнее
Нападающий полузащитник команды Локомотив Алексей Батраков высказал свое мнение. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он отметил, что по некоторым показателям он превосходит игрока клуба Барселона Ламина Ямала. Батраков указал на различия между Ла Лигой и Российской Премьер-Лигой и сказал, что их трудно правильно сравнивать.
Однако, если бы он обошел Ямала в Ла Лиге, это было бы для него еще приятнее, сказал футболист. В прошлом сезоне 20-летний Батраков провел на поле 37 матчей во всех соревнованиях, забил 15 голов и отдал 10 голевых передач.
17-летний Ламин Ямал же в прошлом сезоне сыграл в 55 матчах, забил 18 голов и сделал 25 результативных передач. Эти цифры имеют важное значение для демонстрации потенциала футболистов, и, несмотря на их возраст, они вносят значительный вклад в свои команды.
Ожидается, что такие молодые футболисты, как Батраков и Ямал, в будущем добьются еще более высоких результатов.