«Fakel» Premyer-ligada «Torpedo» o‘rnini egallashga tayyor
Futbol funksioneri Roman Askhabadze, Voronejning "Fakel" klubi bosh direktori, o‘z klubi poytaxtning "Torpedo" klubini Premer-ligada almashtirishga tayyor ekanligini ma’lum qildi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, agar futbol tashkilotlari shunday qaror qabul qilsa, "Fakel" har doim tayyor. Bu haqda "Match TV" telekanali xabar berdi. Oldinroq, "Torpedo" klubining hamsohibi Leonid Sobolev va klub direktori Valeriy Skorodumov futbol hakamini pora bilan aldashga uringanlik ishi bo‘yicha hibsga olingani haqida xabarlar tarqalgan edi.
O‘tgan mavsum yakunlari bo‘yicha, "Torpedo" klubi birinchi divizionda ikkinchi o‘rinni egallab, Premer-ligaga chiqqan. Shu bilan birga, "Fakel" jamoasi Rossiya Premer-ligasida so‘nggi o‘rinni band qilib, Melbet Birinchi ligasiga tushib ketgan. Roman Askhabadze klubining yuqori ligada o‘ynashga tayyorligini ta’kidlab, futbol boshqaruv organlarining qarorini kutayotganini bildirdi.
Bu voqea klub uchun muhim burilish nuqtasi bo‘lishi mumkin. Futbolchilar va rahbariyat yangi imkoniyatlarda o‘z kuchini sinab ko‘rishga tayyor.
Klubning kelajagi va yangi mavsumdagi ishtiroki muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

«Факел» готов занять место «Торпедо» в Премьер-лиге
Футбольный функционер Роман Асхабадзе, генеральный директор воронежского клуба "Факел", сообщил, что его клуб готов заменить столичный клуб "Торпедо" в Премьер-лиге. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, если футбольные организации примут такое решение, "Факел" всегда готов. Об этом сообщает телеканал "Матч ТВ". Ранее появились сообщения о том, что совладелец клуба "Торпедо" Леонид Соболев и директор клуба Валерий Скородумов были арестованы по делу о попытке подкупа судьи.
По итогам прошлого сезона клуб "Торпедо" занял второе место в первом дивизионе и вышел в Премьер-лигу. В то же время команда "Факел" заняла последнее место в Российской Премьер-лиге и вылетела в Первую лигу Melbet. Роман Асхабадзе, подчеркивая готовность клуба играть в высшем дивизионе, сообщил, что ждет решения футбольных управляющих органов.
Это событие может стать важной поворотной точкой для клуба. Игроки и руководство готовы испытать свои силы в новых возможностях.