Gazizov: faqat Krasnodar emas, boshqa klublar ham qiziqdi
Shamil Gazizov, Makhachkala “Dinamo” futbol klubining bosh direktori, jamoa himoyachisi Valentin Paltsevning ehtimoliy ketishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida, hozirgi paytda rasmiy takliflar bo‘lmaganini, lekin turli klublar, jumladan “Krasnodar” ham qiziqish bildirganini ta’kidladi. Avvalroq, “Krasnodar” Paltsev uchun bir yarim million yevro taklif qilgani haqida xabarlar tarqalgandi, biroq klub bu taklifni rad etgan.
Gazizovning aytishicha, transfer oynasi ochilganda klub va futbolchilar holati o‘rganiladi, bu esa tabiiy jarayon hisoblanadi. O‘tgan mavsumda 23 yoshli himoyachi barcha musobaqalarni hisobga olganda 34 o‘yinda maydonga tushib, 1 ta golli uzatma amalga oshirgan. Shamil Gazizovning fikricha, futbolchining ishlashi va salohiyati jamoa uchun muhim, shuning uchun kelajakdagi har qanday qarorlar ehtiyotkorlik bilan qabul qilinadi.
Transfer jarayonlari murakkab va ko‘p jihatdan shaxsiy va klub strategiyasiga bog‘liq bo‘ladi. Futbolchining yaxshi natijalari va jamoaga qo‘shgan hissasi hisobga olingan holda, kelasi mavsumda uning jamoada qolishi yoki yangi imkoniyatlarga yo‘l olishi haqida aniq ma’lumotlar rasmiy manbalardan e’lon qilinadi.

Газизов: только Краснодар, но и другие клубы тоже интересовались
Шамиль Газизов, генеральный директор футбольного клуба "Динамо" Махачкалы, высказал мнение о возможном уходе защитника Валентина Пальцева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в настоящее время официальных предложений нет, но различные клубы, в том числе "Краснодар", проявили интерес. Ранее сообщалось, что "Краснодар" предложил Пальцеву полтора миллиона евро, однако клуб отклонил это предложение.
По словам Газизова, когда откроется трансферное окно, будет изучена ситуация в клубе и у футболистов, что является естественным процессом. В прошлом сезоне 23-летний защитник провел на поле 34 матча во всех турнирах и сделал 1 голевую передачу. По мнению Шамиля Газизова, работа и потенциал футболиста важны для команды, поэтому любые будущие решения будут приниматься осторожно.
Трансферные процессы сложны и во многом зависят от личной и клубной стратегии. Учитывая хорошие результаты футболиста и его вклад в команду, точная информация о том, останется ли он в команде на следующий сезон или получит новые возможности, будет опубликована из официальных источников.