Zenit Sion bilan nazorat uchrashuvini e'lon qildi
Sankt-Peterburgning "Zenit" klubi Shveysariyaning "Syon" klubi bilan nazorat uchrashuvi o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda "moviy-oq-ko‘k" jamoaning rasmiy telegram-kanalida ma’lum qilindi. Uchrashuv 9 iyul kuni Sankt-Peterburgdagi "Gazprom Arena" stadionida bo‘lib o‘tadi. Ushbu jamoalar o‘rtasidagi tarixdagi ikkinchi o‘yin bo‘ladi, chunki ular avvalgi marta yozda, 2016 yilda mavsum oldi yig‘inlar doirasida to‘qnash kelishgan edi.
"Syon" klubi ikki marta Shveysariya chempioni bo‘lgan va 13 marta milliy kubok sohibi hisoblanadi. O‘tgan mavsumda Neva sohilidan kelgan "Zenit" Rossiya Premyer-Ligasida ikkinchi o‘rinni egalladi. Ushbu o‘yin jamoalar o‘rtasidagi raqobatni mustahkamlash va tayyorgarlikni yanada oshirish maqsadida o‘tkazilmoqda.
"Zenit" muxlislari uchun bu muhim va qiziqarli voqea hisoblanadi. Uchrashuvning natijalari ham jamoalar uchun kelgusidagi musobaqalarda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Зенит объявил контрольную встречу с Сионом
Футбольный клуб "Зенит" из Санкт-Петербурга проведет контрольный матч с швейцарским клубом "Сьон". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта информация была опубликована в официальном телеграм-канале "синих-белых-голубых". Матч состоится 9 июля на стадионе "Газпром Арена" в Санкт-Петербурге. Это будет вторая игра между этими командами в истории, так как они встречались в последний раз летом 2016 года в рамках предсезонных сборов.
Клуб "Сьон" дважды становился чемпионом Швейцарии и 13 раз обладателем национального кубка. В прошлом сезоне "Зенит", пришедший с берегов Невы, занял второе место в Российской Премьер-Лиге. Эта игра проводится с целью укрепления соперничества между командами и повышения уровня подготовки.
Для болельщиков "Зенита" это важное и интересное событие. Результаты матча также будут иметь значительное значение для команд в будущих соревнованиях.