Rossiyalik murabbiy Sergey Tashuev Turkiyaning "Serik Belediyespor" klubiga Sergey Yuran bosh murabbiy etib tayinlangani haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur klub Antalya viloyatidan bo‘lib, Turkiyaning kuch jihatidan ikkinchi darajali ligasida ishtirok etadi.
Tashuev Metaratingsga bergan intervyusida Sergey Nikolayevichning tayinlanishidan juda xursand ekanini ta’kidladi. U Turkiyaning ikkinchi ligasi murakkab va qiyin liga ekanini, o‘zi ham ilgari bu ligani diqqat bilan o‘rganganini aytdi.
Unga ko‘ra, bu liga o‘rtacha darajadagi kuchga ega va yosh murabbiylar uchun yaxshi maydon bo‘lishi mumkin.
Shuningdek, Yuran professional klubda murabbiy sifatida bir yildan ortiq vaqt ishlamaganini eslatib o‘tdi. Uning so‘nggi faoliyati "Pari NN" jamoasida bo‘lgan.
Yaqinda “Serik Belediyespor”ning yangi egasi sifatida Yuran uchun tanish bo‘lgan investor Tufan Sadigov klubni sotib oldi. Bu esa jamoaning kelajagi uchun ijobiy omil bo‘lishi mumkin.
Umuman olganda, yangi bosh murabbiyning tayinlanishi va investorning ishtiroki klub faoliyatiga yangi kuch bag‘ishlashiga umid bildirilmoqda.

Сергей Юран ждет сложной работы в Турции, говорит Ташуев
Российский тренер Сергей Ташуев высказал свое мнение о назначении Сергея Юрана главным тренером турецкого клуба "Серик Беледийеспор". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Данный клуб находится в провинции Анталия и участвует во втором по силе дивизионе Турции. Ташуев в интервью Metaratings отметил, что он очень рад назначению Сергея Николаевича. Он сказал, что второй дивизион Турции является сложным и трудным, и что он сам ранее внимательно изучал этот дивизион.
По его словам, этот дивизион имеет средний уровень силы и может стать хорошей площадкой для молодых тренеров. Также он напомнил, что Юран не работал тренером в профессиональном клубе более года. Его последняя деятельность была в команде "Пари НН".
Недавно новый владелец "Серик Беледийеспор", знакомый Юрану инвестор Туфан Садигов, купил клуб. Это может стать положительным фактором для будущего команды.
В целом, назначение нового главного тренера и участие инвестора вызывают надежду на то, что это придаст новый импульс деятельности клуба.