Gadji Gadzhiev, Makhachkala «Dinamo» jamoasi prezidenti lavozimida faoliyat yuritadi, o‘tgan Rossiya chempionatining eng yaxshi futbolchisini ta’kidlab o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida John Cordoba, Eduard Spertzyan va Aleksey Batrakov kabi futbolchilarni eslatdi. Shuningdek, Gadzhiev CSKA jamoasining bahorgi o‘yinlarini ham alohida qayd etdi.
Ammo u birinchi o‘ringa John Cordobani qo‘ydi. Gadzhievning so‘zlariga ko‘ra, CSKA bahor davrida yaxshi o‘yin ko‘rsatdi, futbolchilar o‘zini sezilarli darajada yaxshiladi, biroq «armeyetslar» jamoasida asosan himoya chizig‘idagi futbolchilar ajralib turadi. Shuning uchun, eng to‘g‘ri tanlov sifatida John Cordoba ko‘rsatildi.
Metaratings sayti Gadzhievning bu fikrlarini keltirmoqda. John Cordoba «Krasnodar» jamoasining hujumchisi hisoblanadi. Bahor mavsumida uning jamoasi Rossiya chempionatida ilk marta g‘olib bo‘lishga erishdi.
Bu yutuq jamoa tarixi uchun muhim voqea bo‘ldi. Gadzhievning fikricha, Cordoba o‘zining maydondagi faoliyati bilan eng yaxshi futbolchilar qatoridan joy oldi va jamoasining muvaffaqiyatida katta rol o‘ynadi.

Гаджиев определил лучшего футболиста чемпионата России
Гаджи Гаджиев, президент махачкалинского «Динамо», отметил лучшего футболиста прошедшего чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он упомянул таких игроков, как Джон Кордоба, Эдуард Сперцян и Алексей Батраков. Также Гаджиев отдельно отметил весенние игры команды ЦСКА.
Однако он поставил Джона Кордобу на первое место. По словам Гаджиева, ЦСКА в весеннем периоде показал хорошую игру, игроки значительно улучшили свою игру, но в команде «армейцев» особенно выделяются игроки защитной линии. Поэтому Джон Кордоба был назван самым правильным выбором.
Сайт Metaratings приводит слова Гаджиева. Джон Кордоба является нападающим команды «Краснодар». В весеннем сезоне его команда впервые смогла одержать победу в чемпионате России.
Этот успех стал важным событием в истории команды. По мнению Гаджиева, Кордоба занял место среди лучших футболистов благодаря своей деятельности на поле и сыграл большую роль в успехе своей команды.