Bulikin: Djikiya uchun Antalyaspor jiddiy sinov bo‘ladi
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin Georgiy Jikiyning Turkiyaning "Antalyaspor" klubiga o'tishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko'ra, har qanday yangi klubda faoliyatini davom ettirish yaxshi imkoniyatdir va qayerda bo'lishidan qat'iy nazar, bu o'yinchi uchun muhim qadamdir. "Antalyaspor" esa juda jiddiy sinov bo'lib, u yerda o'z ustida ishlash va futbolga to'liq e'tibor qaratish mumkin.
Bulykinning so'zlariga ko'ra, bu o'yinchi uchun nafaqat futbol, balki hayotdan ham zavq olish imkoniyati yuzaga keladi. Avvalroq Georgiy Jikiya xorijda hech qachon o'ynamagan. Uning faoliyati "Dzerjinskiy Khimik", "Amkar" va Moskva "Spartak" kabi klublarda davom etgan.
So'nggi mavsumni esa u faoliyatini to'xtatgan "Khimki"da o'tkazgan. Bu yangi qadam uning professional rivojlanishi uchun muhim bo'lib, yangi muhitda o'zini sinab ko'rishga imkon beradi.
Futbolchi uchun yangi jamoa va chempionatdagi o'yinlar yangi tajriba va imkoniyatlar eshigini ochadi. Umuman olganda, Jikiya uchun bu o‘ta muhim va yangi bosqich hisoblanadi.

Булкин: Джикия для Антальяспора будет серьезным испытанием
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Булыкин высказал мнение о вероятном переходе Георгия Джикии в турецкий клуб "Антальяспор". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, продолжение карьеры в любом новом клубе — это хорошая возможность, и независимо от того, где он будет, это важный шаг для игрока. "Антальяспор" станет серьезным испытанием, где можно работать над собой и полностью сосредоточиться на футболе.
По словам Булыкина, у этого игрока появляется возможность не только наслаждаться футболом, но и жизнью. Ранее Георгий Джикия никогда не играл за границей. Его карьера продолжалась в таких клубах, как "Дзержинский Химик", "Амкар" и московский "Спартак".
Последний сезон он провел в "Химках", где завершил свою карьеру. Этот новый шаг важен для его профессионального развития и даст возможность попробовать себя в новой среде.
Для футболиста новая команда и игры в чемпионате открывают двери к новому опыту и возможностям. В целом, для Джикии это крайне важный и новый этап.