«Atletik» klubi rasmiy saytida «Barselona» jamoasining hujumchi Niko Uilyamsni sotib olish istagi haqida bayonot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bilbao vakillari La Liga vakillari bilan o'tkazilgan uchrashuv haqida ma'lumot taqdim etdi. Ushbu uchrashuvda «Barselona»ning yangi futbolchilarni ro‘yxatga olish imkoniyati muhokama qilindi. «Atletik» klubi ta'kidlaganidek, «Barselona»ning moliyaviy holatini o‘rganish istagi qonuniy hisoblanadi, chunki kataloniyaliklar rahbarlari Uilyamsni xarid qilish niyatida ekanliklarini oshkor qilgan.
Bilbao jamoasi prezidenti Joann Laporta so‘zlaridan iqtibos keltirib, u yangi futbolchilarni ro‘yxatga olishda 1:1 qoidalariga rioya qilishga intilayotganini ta'kidladi. «Atletik» rahbariyati Laportaning bu so‘zlari shuni anglatadiki, hozirgi kunda «Barselona» Uilyamsni sotib olish imkoniga ega emas, degan fikrda. Xulosa o‘rnida, «Atletik» klubi o‘z manfaatlarini himoya qilishda davom etishini bildirdi.
Bu holat futbol bozoridagi shaffoflik va qonuniylik talablariga amal qilinishining muhimligini yana bir bor ko‘rsatadi. Klubning bunday pozitsiyasi kelgusida yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan har qanday noaniqliklarni oldini olishga qaratilgan.
Shu bilan birga, futbolchilarning kelajagi va jamoalarning moliyaviy barqarorligi borasida ochiqlik saqlash zarurligi ta'kidlanadi.

Atletik: Барселона не может позволить себе купить Нико
Клуб «Атлетик» на своем официальном сайте заявил о намерении «Барселоны» приобрести нападающего Нико Уильямса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Представители Бильбао предоставили информацию о встрече с представителями Ла Лиги. На этой встрече обсуждалась возможность регистрации новых футболистов «Барселоны». Как подчеркнул клуб «Атлетик», желание изучить финансовое состояние «Барселоны» является законным, так как руководители каталонцев признали, что намерены купить Уильямса.
Президент команды Бильбао Жоан Лапорта, ссылаясь на свои слова, отметил, что он стремится соблюдать правила 1:1 при регистрации новых футболистов. Руководство «Атлетика» считает, что слова Лапорты означают, что в настоящее время «Барселона» не имеет возможности купить Уильямса. В заключение, клуб «Атлетик» заявил, что продолжит защищать свои интересы.
Эта ситуация еще раз подчеркивает важность соблюдения требований прозрачности и законности на футбольном рынке. Такая позиция клуба направлена на предотвращение любых неопределенностей, которые могут возникнуть в будущем.
При этом подчеркивается необходимость открытости в вопросах будущего футболистов и финансовой стабильности команд.