Real va Zaltsburg o‘yinida kuchli yomg‘ir xavfi mavjud
Madridning "Real" jamoasi bilan Avstriyaning "Zaltsburg" jamoasi o‘rtasidagi Klublar jahon chempionati guruh bosqichi doirasidagi uchrashuv bekor bo‘lish xavfi ostida turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 27 iyun kuni Filadelfiyada bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan va Moskva vaqti bilan soat 4:00 da boshlanishi kerak edi. Biroq, Marca gazetasi ma’lumotlariga ko‘ra, ushbu vaqtda shaharda va shtatda issiqlikdan keyin kuchli bo‘ronlar yuzaga kelishi mumkin.
FIFAning yangi qoidalariga muvofiq, agar stadion atrofida taxminan 13 kilometr radiusda chaqmoq paydo bo‘lsa, futbolchilar maydonni tark etishi va tomoshabinlar kamida 30 daqiqa tribunalardan chiqishi shart. Gazeta xabariga ko‘ra, jamoalar ob-havo sharoitlari haqida oldindan ogohlantirilgan.
Agar ob-havo sharoitlari yomonlashsa, bu uchrashuv yettinchi bo‘lishi mumkin, unda o‘yin ob-havo sababli kechiktiriladi yoki bekor qilinadi. Shunday qilib, jamoalar va muxlislar ushbu holatni diqqat bilan kuzatishlari lozim.

В матче Реала и Зальцбурга существует риск сильного дождя
Матч между мадридским "Реалом" и австрийским "Зальцбургом" в рамках группового этапа клубного чемпионата мира находится под угрозой отмены. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча запланирована на 27 июня в Филадельфии и должна была начаться в 4:00 по московскому времени. Однако, по данным газеты Marca, в это время в городе и штате могут возникнуть сильные грозы после жары.
Согласно новым правилам FIFA, если в радиусе примерно 13 километров от стадиона появится молния, игроки должны покинуть поле, а зрители – покинуть трибуны как минимум на 30 минут. По информации газеты, команды были заранее предупреждены о погодных условиях.
Если погодные условия ухудшатся, этот матч может быть седьмым, в котором игра будет отложена или отменена из-за погоды. Таким образом, команды и болельщики должны внимательно следить за этой ситуацией.