Bavariya yangi forvard bilan shartnoma bo‘yicha kelishdi
Germaniyaning "Bavariya" klubi hujumchi bilan shartnoma tuzdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis Sky telekanalining jurnalisti Florian Plettenbergning ijtimoiy tarmoqlardagi ma’lumotiga ko‘ra, Myunxen klubining tarkibi yaqin kelajakda Nik Voltemade bilan to‘ldirilishi mumkin. "Bavariya"ning nazorat kengashi allaqachon bu kelishuvni ma’qulladi. So‘nggi kunlarda "Bavariya" 23 yoshli Voltemade bilan 2030 yil o‘rtalarigacha amalda bo‘ladigan shartnoma shartlarini kelishib olgani qayd etilmoqda.
Futbolchi Myunxen jamoasiga qo‘shilishni istamoqda. Shu bilan birga, ichki manba ma’lum qilishicha, "Bavariya" hali "Shtutgart" klubi bilan rasmiy muzokaralar olib bormagan.
Shtutgart jamoasi futbolchini saqlab qolishni niyat qilgan. Voltemade shartnomasida sotib olish opsiyasi mavjud emas.
Transfermarkt portali hujumchini 30 million yevro atrofida baholamoqda. Nik Voltemade hozirgi yoshlar Yevropa chempionatida Germaniya terma jamoasi uchun olti ta gol urdi. Musobaqa finalida nemislar 28 iyunda Angliya terma jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
Bu voqea futbol ixlosmandlari orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Shuningdek, Voltemadening kelajakdagi muvaffaqiyatlari jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Бавария договорилась о контракте с новым форвардом
По информации журналиста немецкого телеканала Sky Флориана Плеттенберга в социальных сетях, состав мюнхенского клуба может быть пополнен Ником Вольтемаде в ближайшем будущем. Наблюдательный совет "Баварии" уже одобрил это соглашение. В последние дни отмечается, что "Бавария" согласовала условия контракта с 23-летним Вольтемадом, который будет действовать до середины 2030 года.
Футболист хочет присоединиться к мюнхенской команде. В то же время внутренний источник сообщает, что "Бавария" пока не проводила официальные переговоры с клубом "Штутгарт".
Команда "Штутгарт" намерена сохранить футболиста. В контракте Вольтемада нет опции выкупа.
Портал Transfermarkt оценивает нападающего примерно в 30 миллионов евро. Ник Вольтемад забил шесть голов за сборную Германии на молодежном чемпионате Европы. В финале турнира немцы сыграют против сборной Англии 28 июня.
Это событие вызывает большой интерес среди футбольных болельщиков. Также будущие успехи Вольтемада будут иметь важное значение для команды.