Yarim himoyachi Tyun Kopmeyners «Yuventus» jamoasi Klub chempionatlari ligasida «Manchester Siti»ga qarshi o‘yinda (2:5) duch kelgan muammolar haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Igor Tudorning jamoasi guruhdagi birinchi o‘rinni qo‘lga kiritish uchun kurashda «shaharliklar»ga qarshi kuchli qarshilik ko‘rsata olmadi. Kopmeynersning so‘zlariga ko‘ra, o‘yin juda qiyin kechdi, chunki raqib juda kuchli edi.
Jamoa o‘ta chuqur himoyalanib, shunday usulda o‘ynash juda qiyin bo‘ldi. «Manchester Siti»ga ko‘p to‘p tegishiga yo‘l qo‘yildi va to‘pni qaytarib olishda ham xatolarga yo‘l qo‘yildi.
Jamoa ko‘plab jihatlarda o‘z o‘yinini yaxshilashi kerak, dedi u DAZN bilan bo‘lgan suhbatda. Kopmeyners «Siti» darvozasiga birinchi golni urgan edi.
Natijada «Yuventus» guruhda 6 ochko bilan ikkinchi o‘rinni egalladi, «Manchester Siti» esa 9 ochko bilan birinchi bo‘ldi. Jamoaning o‘yini ustida ishlash va kamchiliklarni bartaraf etish zarur, chunki raqiblar kuchli va har bir xatoni darhol jazolaydi.
Ushbu o‘yin jamoaga ko‘plab saboqlar berdi va keyingi musobaqalarda yanada tayyor bo‘lishga yordam beradi. Jamoa muxlislari oldida ham o‘z o‘yinini yaxshilash va g‘alabalarga erishish muhimligini ta’kidlab o‘tdi.

Kopmeyners: Ювентус проиграл Манчестер Сити по какой причине
Полузащитник Тюн Копмейнерс рассказал о проблемах, с которыми столкнулась команда «Ювентус» в матче Лиги клубных чемпионатов против «Манчестер Сити» (2:5). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда Игоря Тудора не смогла оказать сильное сопротивление «горожанам» в борьбе за первое место в группе. По словам Копмейнерса, игра была очень сложной, так как соперник был очень сильным.
Команде было очень трудно играть, так как она слишком глубоко защищалась. «Манчестер Сити» позволил себе много касаний мяча и допустил ошибки при его возврате.
Команде необходимо улучшить свою игру во многих аспектах, сказал он в интервью DAZN. Копмейнерс забил первый гол в ворота «Сити».
В результате «Ювентус» занял второе место в группе с 6 очками, а «Манчестер Сити» стал первым с 9 очками. Необходимо работать над игрой команды и устранять недостатки, так как соперники сильные и на каждую ошибку сразу наказывают.
Эта игра дала команде много уроков и поможет быть более готовыми к следующим соревнованиям. Он также подчеркнул важность улучшения своей игры и достижения побед перед болельщиками.