Xabi Alonso: Real va Juventus o‘rtasidagi uchrashuv qiyin bo‘ladi
Madridning “Real” jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso Klub chempionlar ligasining 1/8 final bosqichida “Yuventus”ga qarshi o‘ynaladigan o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Real” jamoasi Gruppa bosqichida “Red Bull Zaltsburg”ni 3:0 hisobida mag‘lub etib, guruhda birinchi o‘rinni egalladi. Endi esa, birinchi pley-off bosqichida Ispaniya grandiga Italiya jamoasi “Yuventus” raqib bo‘ladi. Alonso DAZN bilan suhbatda, har bir o‘yin finaldek muhim ekanligini ta’kidladi.
“Yuventus” – Yevropaning eng nufuzli klublaridan biri. Bu jamoa juda kuchli va o‘yinning qiyin bo‘lishi kutilmoqda”, dedi u.
Turinliklar o‘z guruhlarida ikkinchi o‘rinni egalladi, “Manchester Siti”dan keyin ikkinchi bo‘lishdi. Ikkinchi bosqichning oxirgi turida Igor Tudor boshchiligidagi jamoa “shaharliklar”ga 2:5 hisobida yutqazdi. “Real” va “Yuventus” o‘rtasidagi uchrashuv 1 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 22:00 da bo‘lib o‘tadi.
Ushbu o‘yin futbol ixlosmandlari uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, qiziqarli va murosasiz kurash bo‘lishi kutilmoqda. Har ikki jamoa ham g‘alabaga intilmoqda va maydonda bor kuchini namoyish etadi.

Хаби Алонсо: Матч между Реалом и Ювентусом будет сложным
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо высказался о предстоящем матче Лиги чемпионов против "Ювентуса" в 1/8 финала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "Реал" одержала победу над "Ред Булл Зальцбург" со счетом 3:0 на групповом этапе и заняла первое место в группе. Теперь в первом раунде плей-офф испанскому гранду противостоит итальянская команда "Ювентус". Алонсо в интервью DAZN отметил, что каждая игра важна, как финал.
“Ювентус” – один из самых престижных клубов Европы. Эта команда очень сильная, и ожидается, что игра будет сложной”, - сказал он.
Туринцы заняли второе место в своей группе, уступив "Манчестер Сити". В последнем туре второго этапа команда под руководством Игоря Тудора проиграла "горожанам" со счетом 2:5. Матч между "Реалом" и "Ювентусом" состоится 1 июля в 22:00 по московскому времени.
Эта игра имеет большое значение для футбольных болельщиков и ожидается, что она будет интересной и бескомпромиссной. Обе команды стремятся к победе и продемонстрируют все свои силы на поле.