Madridning "Real" klubining qanot himoyachisi Vinisius Junior "Red Bull Zaltsburg"ga qarshi o‘yinda qilgan golli uzatmasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 3:0 hisobida yakunlandi. 40-daqiqada braziliyalik futbolchi o‘zi gol urdi, biroz o‘tib esa to‘pni futbolchi Federiko Valverdega oyoq bilan uzatib, jamoasining ustunligini ikki barobar oshirdi. Vinisius o‘zining uzatmasini karerasidagi eng yaxshi paslardan biri deb baholadi va bu harakat juda ajoyib bo‘lganini ta’kidladi.
Shuningdek, u ko‘pchilik hozir unga klub afsonasi Gutining shu kabi pasini takrorlaganini aytmoqda, deb ma’lum qildi Ispaniya matbuoti. "Real" guruhda yetakchi bo‘lib, yetti ochko to‘pladi. Jamoa Jahon klub chempionatining 1/8 finalida Xabi Alonso boshchiligida "Yuventus" bilan uchrashadi.
Ushbu o‘yin 1 iyul kuni o‘tkaziladi. Vinisius va uning jamoasi keyingi bosqichda ham muvaffaqiyat qozonishga intilmoqda.

Винисиус отдал один из лучших ассистов в своей карьере
Защитник "Реала" Винисиус Жуниор прокомментировал свой голевой пас в матче против "Ред Булл Зальцбург". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счетом 3:0. На 40-й минуте бразильский футболист сам забил гол, а немного позже отдал пас футболисту Федерико Вальверде, увеличив преимущество своей команды вдвое. Винисиус оценил свой пас как один из лучших в своей карьере и отметил, что этот момент был очень замечательным.
Кроме того, он сообщил, что многие сейчас говорят, что он повторил пас клубной легенды Гути, добавляет испанская пресса. "Реал" лидирует в группе, набрав семь очков. Команда встретится с "Ювентусом" под руководством Хаби Алонсо в 1/8 финала чемпионата мира клубов.