Grigoryan: Zenit yarimhimoyachini kuchaytirishi kerak
Mashhur futbol mutaxassisi Aleksandr Grigoryan Sankt-Peterburgning “Zenit” klubini yozgi transfer oynasida qanday kuchaytirish kerakligi haqida o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, “Zenit” uchun eng muhim vazifa markaziy yarim himoyachi, ya’ni yuqori sifatli “sakkizchi”ni topishdir. Grigoryan bu borada braziliyalik futbolchi Jersonni aynan yuqori darajadagi “sakkizchi” sifatida ko‘radi.
U “Match TV” telekanalida bergan intervyusida aynan shu fikrni ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, Jerson hozirda Braziliyaning “Flamengo” klubida o‘ynaydi va aynan uni “Zenit”ning asosiy transfer maqsadi deb hisoblashmoqda. O‘tgan mavsumda “Zenit” Rossiya chempionligini qo‘lga kirita olmadi va musobaqani ikkinchi o‘rinda yakunladi.
Shu bilan birga, Sergey Semak boshchiligidagi jamoa oldingi olti mavsum davomida ketma-ket Rossiya Premyer Ligasi chempionligi unvonini qo‘lga kiritgan edi. Bu holat klub uchun muhim yangilanishlar zarurligini ko‘rsatmoqda, ayniqsa markaziy yarim himoyani kuchaytirish masalasi dolzarb hisoblanadi.

Григорян: Зениту нужно усилить полузащиту
Известный футбольный специалист Александр Григорян высказал свои мысли о том, как усилить клуб «Зенит» из Санкт-Петербурга в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что для «Зенита» самой важной задачей является поиск центрального полузащитника, то есть качественного «восьмёрки». Григорян в этом плане рассматривает бразильского футболиста Жерсона именно как высококлассную «восьмёрку».
Он подчеркнул эту мысль в интервью на телеканале «Матч ТВ». Напоминаем, что Жерсон в настоящее время играет в клубе Бразилии «Фламенго» и именно его считают основной трансферной целью «Зенита». В прошлом сезоне «Зенит» не смог завоевать титул чемпиона России и завершил соревнование на втором месте.
При этом команда под руководством Сергея Семака завоевала подряд титул чемпиона Российской Премьер-Лиги в течение последних шести сезонов. Эта ситуация показывает, что клубу необходимы важные обновления, особенно в вопросе усиления центральной полузащиты.
Кроме того, в летнее трансферное окно команда «Зенит» будет стремиться укрепить состав, чтобы добиться высоких результатов в следующем сезоне.